Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
13005 AMRITSAR MAIL HOWRAH JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 HWH HOWRAH JN Source 19:10 1
2 BWN BARDDHAMAN JN 20:16 20:21 5 1
3 DGR DURGAPUR 21:11 21:14 3 1
4 RNG RANIGANJ 21:30 21:31 1 1
5 ASN ASANSOL JN 21:49 21:54 5 1
6 CRJ CHITTARANJAN 21:18 22:19 1 1
7 MDP MADHUPUR JN 22:58 23:02 4 1
8 JSME JASIDIH JN 23:20 23:30 10 1
9 JAJ JHAJHA 00:45 00:50 5 2
10 KIUL KIUL JN 01:27 01:32 5 2
11 MKA MOKAMEH JN 02:08 02:12 4 2
12 BKP BAKHTIYARPUR JN 02:48 02:50 2 2
13 PNC PATNA SAHEB 03:23 03:24 1 2
14 PNBE PATNA JN 04:10 04:20 10 2
15 DNR DANAPUR 04:35 04:37 2 2
16 ARA ARA 05:06 05:11 5 2
17 DURE DUMRAON 05:42 05:43 1 2
18 BXR BUXAR 05:59 06:03 4 2
19 GMR GAHMAR 06:21 06:22 1 2
20 DLN DILDARNAGAR JN 06:36 06:38 2 2
21 ZNA ZAMANIA 06:48 06:49 1 2
22 MGS MUGHAL SARAI JN 08:07 08:27 20 2
23 KEI KASHI 08:55 08:56 1 2
24 BSB VARANASI JN 09:12 09:27 25 2
25 BOY BHADOHI 10:04 10:05 1 2
26 JNH JANGHAI JN 10:33 10:34 1 2
27 BSE BADSHAHPUR 10:51 10:52 1 2
28 PBH PARTAPGARH JN 11:25 11:30 5 2
29 AME AMETHI 11:59 12:00 1 2
30 GNG GAURIGANJ 12:15 12:16 1 2
31 JAIS JAIS 12:35 12:36 1 2
32 RBL RAE BARELI JN 13:10 13:15 5 2
33 BCN BACHHRAWAN 13:46 13:47 1 2
34 LKO LUCKNOW NR 15:20 15:45 25 2
35 BLM BALAMU JN 16:52 16:53 1 2
36 HRI HARDOI 17:22 17:23 1 2
37 ROZA ROZA JN 18:17 18:18 1 2
38 SPN SHAHJEHANPUR 18:30 18:35 5 2
39 BE BAREILLY 19:32 19:37 5 2
40 RMU RAMPUR 20:17 20:18 1 2
41 MB MORADABAD 21:15 21:25 10 2
42 DPR DHAMPUR 22:21 22:22 1 2
43 NGG NAGINA 22:41 22:42 1 2
44 NBD NAJIBABAD JN 23:20 23:25 5 2
45 LRJ LAKSAR JN 00:02 00:07 5 3
46 RK ROORKEE 00:25 00:26 1 3
47 SRE SAHARANPUR 01:15 01:25 10 3
48 JUD JAGADHRI 01:54 01:55 1 3
49 UMB AMBALA CANT JN 02:55 03:15 20 3
50 RPJ RAJPURA JN 03:46 03:47 1 3
51 LDH LUDHIANA JN 05:35 05:45 10 3
52 PHR PHILLAUR JN 06:10 06:11 1 3
53 PGW PHAGWARA JN 06:30 06:31 1 3
54 JRC JALANDHAR CANT 06:45 06:47 2 3
55 JUC JALANDHAR CITY 06:50 07:00 10 3
56 BEAS BEAS 07:45 07:46 1 3
57 ASR AMRITSAR JN 08:55 Destination 3