Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
13006 ASR HWH MAIL AMRITSAR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 ASR AMRITSAR JN Source 18:45 1
2 BEAS BEAS 19:13 19:15 2 1
3 JUC JALANDHAR CITY 19:43 19:50 7 1
4 JRC JALANDHAR CANT 20:03 20:05 2 1
5 PGW PHAGWARA JN 20:20 20:22 2 1
6 LDH LUDHIANA JN 20:55 21:05 10 1
7 RPJ RAJPURA JN 22:33 22:35 2 1
8 UMB AMBALA CANT JN 23:20 23:30 10 1
9 JUD JAGADHRI 00:13 00:15 2 2
10 SRE SAHARANPUR 01:05 01:15 10 2
11 RK ROORKEE 01:45 01:47 2 2
12 LRJ LAKSAR JN 02:10 02:15 5 2
13 NBD NAJIBABAD JN 02:48 02:53 5 2
14 NGG NAGINA 03:09 03:11 2 2
15 DPR DHAMPUR 03:26 03:28 2 2
16 MB MORADABAD 04:35 04:45 10 2
17 RMU RAMPUR 05:15 05:17 2 2
18 BE BAREILLY 06:17 06:22 5 2
19 SPN SHAHJEHANPUR 07:30 07:35 5 2
20 ROZA ROZA JN 07:43 07:45 2 2
21 HRI HARDOI 08:28 08:30 2 2
22 BLM BALAMU JN 09:03 09:05 2 2
23 LKO LUCKNOW NR 10:25 10:50 15 2
24 BCN BACHHRAWAN 11:39 11:41 2 2
25 RBL RAE BARELI JN 12:11 12:16 5 2
26 JAIS JAIS 12:39 12:41 2 2
27 GNG GAURIGANJ 12:54 12:56 2 2
28 AME AMETHI 13:10 13:12 2 2
29 PBH PARTAPGARH JN 13:50 13:55 5 2
30 BSE BADSHAHPUR 14:22 14:24 2 2
31 JNH JANGHAI JN 14:42 14:44 2 2
32 BOY BHADOHI 15:18 15:20 2 2
33 BSB VARANASI JN 16:40 16:55 15 2
34 KEI KASHI 17:09 17:11 2 2
35 MGS MUGHAL SARAI JN 17:55 18:15 20 2
36 ZNA ZAMANIA 18:50 18:52 2 2
37 DLN DILDARNAGAR JN 19:04 19:06 2 2
38 BXR BUXAR 19:39 19:41 2 2
39 DURE DUMRAON 19:52 19:54 2 2
40 ARA ARA 20:31 20:33 2 2
41 DNR DANAPUR 21:00 21:02 2 2
42 PNBE PATNA JN 21:40 21:55 15 2
43 PNC PATNA SAHEB 22:11 22:13 2 2
44 BKP BAKHTIYARPUR JN 22:42 22:44 2 2
45 MKA MOKAMEH JN 23:27 23:32 5 2
46 KIUL KIUL JN 00:15 00:17 2 2
47 JAJ JHAJHA 01:28 01:33 5 2
48 JSME JASIDIH JN 02:05 02:10 5 2
49 MDP MADHUPUR JN 02:35 02:39 4 2
50 CRJ CHITTARANJAN 03:23 03:25 2 2
51 ASN ASANSOL JN 03:59 04:04 5 2
52 RNG RANIGANJ 04:19 04:21 2 2
53 DGR DURGAPUR 04:42 04:46 4 2
54 BWN BARDDHAMAN JN 05:48 05:50 2 2
55 HWH HOWRAH JN 07:20 Destination 2