Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12716 ASR NED EXPRESS AMRITSAR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 ASR AMRITSAR JN Source 05:35 1
2 BEAS BEAS 06:03 06:05 2 1
3 JUC JALANDHAR CITY 06:35 06:40 5 1
4 PGW PHAGWARA JN 07:01 07:03 2 1
5 LDH LUDHIANA JN 07:35 07:45 10 1
6 KNN KHANNA 08:35 08:37 2 1
7 SIR SIRHIND JN 08:53 08:55 2 1
8 RPJ RAJPURA JN 09:12 09:14 2 1
9 UMB AMBALA CANT JN 09:55 10:00 5 1
10 KKDE KURUKSHETRA JN 10:31 10:33 2 1
11 KUN KARNAL 10:58 11:00 2 1
12 PNP PANIPAT JN 11:28 11:30 2 1
13 NDLS NEW DELHI 13:00 13:20 20 1
14 FDB FARIDABAD 13:54 13:56 2 1
15 MTJ MATHURA JN 15:35 15:38 3 1
16 AGC AGRA CANTT 16:30 16:35 5 1
17 DHO DHAULPUR 17:10 17:12 2 1
18 MRA MORENA 17:35 17:37 2 1
19 GWL GWALIOR 18:08 18:13 5 1
20 DBA DABRA 18:46 18:48 2 1
21 JHS JHANSI JN 19:48 19:58 10 1
22 LAR LALITPUR 21:00 21:02 2 1
23 BINA BINA JN 22:30 22:32 2 1
24 BPL BHOPAL JN 00:15 00:20 5 2
25 ET ITARSI JN 01:45 01:50 5 2
26 KNW KHANDWA 04:30 04:35 5 2
27 BAU BURHANPUR 05:28 05:30 2 2
28 BSL BHUSAVAL JN 06:15 06:30 15 2
29 JL JALGAON JN 06:53 06:55 2 2
30 MMR MANMAD JN 08:55 09:00 5 2
31 AWB AURANGABAD 11:30 11:35 5 2
32 J JALNA 12:23 12:25 2 2
33 PBN PARBHANI JN 14:08 14:10 2 2
34 PAU PURNA JN 14:43 14:45 2 2
35 NED H SAHIB NANDED 16:00 Destination 2