Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15610 AVADH ASSAM EXP LALGARH JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 LGH LALGARH JN Source 19:45 1
2 LKS LUNKARANSAR 20:43 20:45 2 1
3 MHJ MAHAJAN 21:18 21:20 2 1
4 SOG SURATGARH JN 22:25 22:30 5 1
5 PGK PILI BANGAN 22:53 22:55 2 1
6 HMH HANUMANGARH JN 23:20 23:25 5 1
7 SGRA SANGARIA 23:46 23:48 2 1
8 MBY MANDI DABWALI 00:16 00:18 2 2
9 BTI BHATINDA JN 01:30 02:00 30 2
10 MSZ MANSA 02:46 02:48 2 2
11 BRZ BARETA 03:12 03:14 2 2
12 JHL JAKHAL JN 03:18 03:20 2 2
13 NRW NARWANA JN 03:58 04:00 2 2
14 JIND JIND JN 04:32 04:35 3 2
15 ROK ROHTAK JN 05:25 05:28 3 2
16 BGZ BAHADURGARH 05:58 06:00 2 2
17 SSB SHAKURBASTI 06:33 06:35 2 2
18 DKZ DELHI KISHANGNJ 06:51 06:53 2 2
19 DLI DELHI 07:15 07:45 30 2
20 GZB GHAZIABAD 08:40 08:45 5 2
21 PKW PILKHUA 09:10 09:12 2 2
22 HPU HAPUR 09:28 09:30 2 2
23 AMRO AMROHA 10:25 10:27 2 2
24 MB MORADABAD 11:10 11:20 10 2
25 RMU RAMPUR 11:51 11:53 2 2
26 BE BAREILLY 13:00 13:05 5 2
27 SPN SHAHJEHANPUR 14:18 14:23 5 2
28 HRI HARDOI 15:10 15:12 2 2
29 BLM BALAMU JN 15:43 15:45 2 2
30 LKO LUCKNOW NR 17:45 18:10 25 2
31 BBK BARABANKI JN 18:50 18:52 2 2
32 JLD JARWAL ROAD 19:32 19:34 2 2
33 GD GONDA JN 20:20 20:35 15 2
34 MUR MANKAPUR JN 20:58 21:00 2 2
35 BST BASTI 21:45 21:50 5 2
36 KLD KHALILABAD 22:12 22:14 2 2
37 GKP GORAKHPUR JN 23:30 23:50 20 2
38 DEOS DEORIA SADAR 00:33 00:35 2 3
39 BTT BHATNI JN 00:59 01:05 6 3
40 BHTR BHATPAR RANI 01:16 01:18 2 3
41 MW MAIRWA 01:33 01:35 2 3
42 SV SIWAN 02:15 02:20 5 3
43 EKMA EKMA 02:46 02:48 2 3
44 CPR CHHAPRA 03:55 04:05 10 3
45 SEE SONPUR JN 05:00 05:10 10 3
46 HJP HAJIPUR JN 05:23 05:25 2 3
47 MFP MUZAFFARPUR JN 06:35 06:45 10 3
48 SPJ SAMASTIPUR JN 07:30 07:55 25 3
49 DSS DALSINGH SARAI 08:16 08:18 2 3
50 BJU BARAUNI JN 08:55 09:05 10 3
51 BGS BEGU SARAI 09:26 09:28 2 3
52 KGG KHAGARIA JN 10:17 10:19 2 3
53 MNE MANSI JN 10:30 10:32 2 3
54 THB THANA BIHPUR JN 11:28 11:30 2 3
55 NNA NAUGACHIA 11:51 11:53 2 3
56 KIR KATIHAR JN 13:25 13:45 20 3
57 AZR AZAMNAGAR ROAD 14:31 14:33 2 3
58 BOE BARSOI JN 14:46 14:48 2 3
59 DLK DALKOLHA 15:11 15:13 2 3
60 KNE KISHANGANJ 15:47 15:52 5 3
61 AUB ALUABARI ROAD 16:22 16:24 2 3
62 NJP NEW JALPAIGURI 17:55 18:10 5 3
63 JPE JALPAIGURI ROAD 18:58 19:00 2 3
64 DQG DHUPGURI 19:30 19:35 5 3
65 NCB NEW COOCH BEHAR 20:40 20:45 5 3
66 NOQ NEW ALIPURDAUR 21:10 21:15 5 3
67 FKM FAKIRAGRAM 22:05 22:07 2 3
68 KOJ KOKRAJHAR 22:18 22:20 2 3
69 NBQ NEW BONGAIGAON 23:20 23:30 10 3
70 BPRD BARPETA ROAD 00:18 00:20 2 4
71 RNY RANGIYA JN 01:15 01:25 10 4
72 KYQ KAMAKHYA 02:28 02:30 2 4
73 GHY GUWAHATI 03:00 Destination 4