Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18450 B NATH DHAM EXPRESS PATNA JN Wednesday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 PNBE PATNA JN Source 08:55 1
2 MKA MOKAMEH JN 10:10 10:12 2 1
3 KIUL KIUL JN 10:47 10:52 5 1
4 JAJ JHAJHA 12:08 12:10 2 1
5 JSME JASIDIH JN 12:48 12:56 8 1
6 MDP MADHUPUR JN 13:21 13:25 4 1
7 VDS VIDYASAGAR 13:45 13:46 1 1
8 CRJ CHITTARANJAN 14:17 14:18 1 1
9 ASN ASANSOL JN 15:00 15:20 20 1
10 BURN BURNPUR 15:29 15:30 1 1
11 ADRA ADRA JN 16:30 16:45 15 1
12 BQA BANKURA 17:23 17:25 2 1
13 VSU BISHNUPUR 17:44 17:45 1 1
14 CDGR CHANDRAKONA RD 18:12 18:13 1 1
15 MDN MIDNAPORE 18:53 18:55 2 1
16 HIJ HIJILLI 19:44 19:45 1 1
17 BLS BALASORE 21:30 21:35 5 1
18 BHC BHADRAK 22:50 22:52 2 1
19 JJKR JAJPUR K ROAD 23:20 23:21 1 1
20 CTC CUTTACK 00:30 00:35 5 2
21 BBS BHUBANESWAR 01:10 01:15 5 2
22 KUR KHURDA ROAD JN 01:35 01:40 5 2
23 SIL SAKHI GOPAL 02:10 02:11 1 2
24 PURI PURI 03:20 Destination 2