Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19115 BDTS BHUJ EXPRESS BANDRA TERMINUS Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BDTS BANDRA TERMINUS Source 14:50 1
2 BVI BORIVALI 15:17 15:19 2 1
3 DRD DAHANU ROAD 16:35 16:37 2 1
4 VAPI VAPI 17:16 17:18 2 1
5 BL VALSAD 17:48 17:50 2 1
6 BIM BILIMORA JN 18:06 18:08 2 1
7 NVS NAVSARI 18:24 18:26 2 1
8 ST SURAT 19:03 19:06 3 1
9 KSB KOSAMBA JN 19:30 19:32 2 1
10 AKV ANKLESHWAR JN 19:47 19:49 2 1
11 BH BHARUCH JN 20:06 20:08 2 1
12 PLJ PALEJ 20:29 20:31 2 1
13 MYG MIYAGAM KARJAN 20:47 20:49 2 1
14 VS VISHVAMITRI 21:06 21:08 2 1
15 BRC VADODARA JN 21:25 21:30 5 1
16 ANND ANAND JN 22:05 22:07 2 1
17 ND NADIAD JN 22:22 22:24 2 1
18 MAN MANINAGAR 23:21 23:23 2 1
19 ADI AHMEDABAD JN 23:40 23:59 19 1
20 VG VIRAMGAM JN 01:06 01:08 2 2
21 DHG DHRANGDHRA 02:06 02:08 2 2
22 HVD HALVAD 02:53 02:55 2 2
23 MALB MALIYA MIYANA 03:33 03:35 2 2
24 SIOB SAMAKHIALI B G 04:28 04:30 2 2
25 BCOB BHACHAU BG 04:46 04:48 2 2
26 GIMB GANDHIDHAM BG 05:30 05:55 25 2
27 AI ADIPUR 06:03 06:05 2 2
28 AJE ANJAR 06:15 06:17 2 2
29 BHUJ BHUJ 07:25 Destination 2