Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
22475 BIKANER COIMBATORE AC SF EXPRESS BIKANER JN Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BKN BIKANER JN Source 06:15 1
2 NOK NOKHA 07:11 07:13 2 1
3 NGO NAGAUR 07:55 07:57 2 1
4 MTD MERTA ROAD JN 09:10 09:13 3 1
5 JU JODHPUR JN 10:50 11:00 10 1
6 LUNI LUNI JN 11:26 11:29 3 1
7 PMY PALI MARWAR 11:57 11:59 2 1
8 MJ MARWAR JN 13:00 13:02 2 1
9 FA FALNA 14:03 14:05 2 1
10 ABR ABU ROAD 15:45 15:55 10 1
11 PNU PALANPUR JN 16:56 16:58 2 1
12 MSH MAHESANA JN 17:57 17:59 2 1
13 ADI AHMEDABAD JN 19:35 19:55 20 1
14 ANND ANAND JN 20:57 20:59 2 1
15 BRC VADODARA JN 21:45 21:50 5 1
16 AKV ANKLESHWAR JN 22:42 22:44 2 1
17 ST SURAT 00:01 00:06 5 2
18 VAPI VAPI 01:10 01:12 2 2
19 BSR VASAI ROAD 03:35 03:40 5 2
20 PNVL PANVEL 05:05 05:10 5 2
21 ROHA ROHA 06:45 06:50 5 2
22 CHI CHIPLUN 08:38 08:40 2 2
23 RN RATNAGIRI 09:40 09:45 5 2
24 KKW KANKAVALI 11:06 11:08 2 2
25 MAO MADGAON 13:10 13:12 2 2
26 KAWR KARWAR 14:14 14:16 2 2
27 BTJL BHATKAL 16:00 16:02 2 2
28 UD UDUPI 17:38 17:40 2 2
29 MAJN MANGALORE JN 19:35 19:35 10 2
30 CAN KANNUR 21:35 21:40 5 2
31 CLT KOZHIKODE 22:55 23:00 5 2
32 SRR SHORANUR JN 00:30 00:35 5 2
33 PGT PALAKKAD 01:15 01:20 5 2
34 CBE COIMBATORE JN 02:50 Destination 2