Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
17038 BKN SC EXP BIKANER JN Friday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BKN BIKANER JN Source 15:40 1
2 NOK NOKHA 16:30 16:32 2 1
3 NGO NAGAUR 17:17 17:19 2 1
4 MTD MERTA ROAD JN 18:13 18:18 5 1
5 JU JODHPUR JN 21:00 21:15 15 1
6 LUNI LUNI JN 21:43 21:46 3 1
7 PMY PALI MARWAR 22:14 22:16 2 1
8 MJ MARWAR JN 23:05 23:08 3 1
9 ABR ABU ROAD 02:00 02:10 10 2
10 PNU PALANPUR JN 03:20 03:22 2 2
11 MSH MAHESANA JN 04:26 04:28 2 2
12 ADI AHMEDABAD JN 06:25 06:50 15 2
13 ST SURAT 10:40 10:50 10 2
14 NDB NANDURBAR 13:40 13:48 8 2
15 AN AMALNER 16:15 16:17 2 2
16 JL JALGAON JN 17:38 17:40 2 2
17 BSL BHUSAVAL JN 18:10 18:25 15 2
18 MKU MALKAPUR 19:12 19:14 2 2
19 SEG SHEGAON 19:51 19:53 2 2
20 AK AKOLA JN 20:20 20:25 5 2
21 BD BADNERA JN 21:45 21:50 5 2
22 WR WARDHA JN 23:15 23:18 3 2
23 CD CHANDRAPUR 01:32 01:34 2 3
24 BPQ BALHARSHAH 02:20 02:30 10 3
25 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 03:08 03:10 2 3
26 KZJ KAZIPET JN 05:55 05:57 2 3
27 SC SECUNDERABAD JN 08:50 Destination 3