Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19570 BSB OKHA EXPRESS VARANASI JN Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BSB VARANASI JN Source 22:00 1
2 BOY BHADOHI 22:37 22:39 2 1
3 JNH JANGHAI JN 23:06 23:08 2 1
4 ALD ALLAHABAD JN 00:40 01:25 45 2
5 CNB KANPUR CENTRAL 03:50 04:00 10 2
6 TDL TUNDLA JN 08:45 08:55 10 2
7 AF AGRA FORT 09:35 09:45 10 2
8 GGC GANGAPUR CITY 12:48 12:50 2 2
9 SWM SAWAI MADHOPUR 13:40 13:42 2 2
10 KOTA KOTA JN 15:05 15:15 10 2
11 NAD NAGDA JN 18:50 18:52 2 2
12 RTM RATLAM JN 19:35 19:55 20 2
13 BRC VADODARA JN 23:30 23:55 25 2
14 ANND ANAND JN 00:28 00:30 2 3
15 ADI AHMEDABAD JN 01:50 02:10 20 3
16 VG VIRAMGAM JN 03:16 03:18 2 3
17 SUNR SURENDRANAGAR 04:14 04:16 2 3
18 RJT RAJKOT JN 06:13 06:40 27 3
19 HAPA HAPA 07:42 07:44 2 3
20 JAM JAMNAGAR 08:04 08:06 2 3
21 KMBL KHAMBHALIYA 09:04 09:06 2 3
22 DWK DWARKA 10:19 10:21 2 3
23 OKHA OKHA 11:45 Destination 3