Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
13134 BSB SDAH EXPRESS VARANASI JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BSB VARANASI JN Source 08:40 1
2 MGS MUGHAL SARAI JN 09:35 09:50 15 1
3 SLD SAKALDIHA 10:16 10:18 2 1
4 ZNA ZAMANIA 10:36 10:38 2 1
5 DLN DILDARNAGAR JN 10:52 10:57 5 1
6 BWH BHADAURA 11:10 11:12 2 1
7 GMR GAHMAR 11:22 11:24 2 1
8 CSA CHAUSA 11:32 11:34 2 1
9 BXR BUXAR 11:49 11:53 4 1
10 DURE DUMRAON 12:02 12:04 2 1
11 RPR RAGHUNATHPUR 12:18 12:20 2 1
12 BYN BANAHI 12:28 12:30 2 1
13 BEA BIHIYA 12:37 12:39 2 1
14 KRS KARISATH 12:48 12:50 2 1
15 ARA ARA 13:00 13:05 5 1
16 KWR KOELWAR 13:19 13:21 2 1
17 BTA BIHTA 13:38 13:40 2 1
18 SDE SADISOPUR 13:46 13:48 2 1
19 NEO NEORA 13:55 13:57 2 1
20 DNR DANAPUR 14:50 15:00 10 1
21 PWS PHULWARI SHARIF 15:04 15:06 2 1
22 PNBE PATNA JN 15:45 15:55 10 1
23 RJPB RJNDR NGR BIHAR 16:02 16:04 2 1
24 GZH GULZARBAGH 16:09 16:11 2 1
25 PNC PATNA SAHEB 16:20 16:22 2 1
26 FUT FATWA 16:35 16:37 2 1
27 HDE HARDAS BIGHA 16:42 16:44 2 1
28 KOO KHUSROPUR 16:49 16:51 2 1
29 KWO KARAUTA 17:16 17:18 2 1
30 BKP BAKHTIYARPUR JN 17:30 17:32 2 1
31 ATL ATHMAL GOLA 17:38 17:40 2 1
32 BARH BARH 17:48 17:50 2 1
33 PHK PUNARAKH 18:00 18:02 2 1
34 MOR MOR 18:51 18:53 2 1
35 MKA MOKAMEH JN 19:05 19:10 5 1
36 HTZ HATHIDAH JN 19:18 19:20 2 1
37 BRYA BARHIYA 19:33 19:35 2 1
38 LKR LUCKEESARAI JN 19:48 19:50 2 1
39 KIUL KIUL JN 20:45 20:55 10 1
40 KJH KAJRA 21:11 21:13 2 1
41 AHA ABHAIPUR 21:22 21:24 2 1
42 DRH DHARHARA 21:35 21:37 2 1
43 DRTP DASHARATHPUR 21:44 21:46 2 1
44 JMP JAMALPUR JN 22:00 22:10 10 1
45 RPUR RATANPUR 22:18 22:20 2 1
46 BUP BARIARPUR 22:27 22:29 2 1
47 SGG SULTANGANJ 22:49 22:51 2 1
48 AKN AKBARNAGAR 23:04 23:06 2 1
49 MPY MURARPUR 23:13 23:15 2 1
50 NAT NATHNAGAR 23:22 23:24 2 1
51 BGP BHAGALPUR 23:40 23:55 15 1
52 SBO SABAUR 00:03 00:05 2 2
53 GGA GHOGA 00:20 00:22 2 2
54 EKC EKCHARI 00:29 00:31 2 2
55 CLG KAHALGAON 00:44 00:46 2 2
56 BKSL BIKRAM SHILA 01:01 01:03 2 2
57 SVRP SHIVANARAYANPUR 01:12 01:14 2 2
58 PPT PIRPAINTI 01:25 01:27 2 2
59 MZC MIRZA CHEUKI 01:36 01:38 2 2
60 SBG SAHIBGANJ JN 02:03 02:13 10 2
61 TLJ TALJHARI 02:44 02:46 2 2
62 TPH TINPAHAR JN 03:03 03:05 2 2
63 BHW BARHARWA JN 03:40 03:45 5 2
64 KLP KOTALPUKUR 03:58 04:00 2 2
65 PKR PAKUR 04:11 04:13 2 2
66 RJG RAJGRAM 04:28 04:30 2 2
67 MRR MURARAI 04:47 04:49 2 2
68 CTR CHATRA 04:57 04:59 2 2
69 NHT NALHATI JN 05:10 05:12 2 2
70 RPH RAMPUR HAT 05:48 06:03 15 2
71 MLV MALLARPUR 06:14 06:16 2 2
72 SNT SAINTHIA 06:35 06:37 2 2
73 AMP AHMADPUR JN 06:47 06:49 2 2
74 PNE PRANTIK 07:03 07:05 2 2
75 BHP BOLPUR S NIKTN 07:13 07:18 5 2
76 GKH GUSKARA 07:34 07:36 2 2
77 BWN BARDDHAMAN JN 08:32 08:56 24 2
78 DAKE DAKHINESWAR 10:12 10:14 2 2
79 BNXR BIDHAN NAGAR 10:38 10:40 2 2
80 SDAH SEALDAH 10:55 Destination 2