Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12969 CBE JAIPUR EXP COIMBATORE JN Friday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 CBE COIMBATORE JN Source 09:20 1
2 TUP TIRUPPUR 09:58 10:00 2 1
3 ED ERODE JN 10:45 10:50 5 1
4 SA SALEM JN 11:45 11:50 5 1
5 JTJ JOLARPETTAI 13:35 13:40 5 1
6 KPD KATPADI JN 14:50 14:55 5 1
7 AJJ ARAKKONAM 15:43 15:45 2 1
8 MAS CHENNAI CENTRAL 17:10 17:40 30 1
9 GDR GUDUR JN 19:50 19:52 2 1
10 NLR NELLORE 20:17 20:18 1 1
11 BZA VIJAYAWADA JN 00:10 00:20 10 2
12 WL WARANGAL 03:15 03:17 2 2
13 MCI MANCHIRYAL 05:29 05:30 1 2
14 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 06:24 06:25 1 2
15 BPQ BALHARSHAH 07:50 08:00 10 2
16 CD CHANDRAPUR 08:19 08:20 1 2
17 SEGM SEVAGRAM 09:59 10:00 1 2
18 NGP NAGPUR 11:05 11:15 10 2
19 KATL KATOL 12:02 12:03 1 2
20 PAR PANDHURNA 12:37 12:38 1 2
21 BZU BETUL 14:04 14:05 1 2
22 ET ITARSI JN 15:55 16:00 5 2
23 HBJ HABIBGANJ 17:24 17:25 1 2
24 BPL BHOPAL JN 17:50 18:05 15 2
25 BIH BAIRAGARH 18:31 18:32 1 2
26 SEH SEHORE 18:57 18:58 1 2
27 SJP SHUJALPUR 19:32 19:33 1 2
28 BCH BERCHHA 20:05 20:06 1 2
29 UJN UJJAIN JN 21:25 21:35 10 2
30 NAD NAGDA JN 22:45 23:10 25 2
31 VMA VIKRAMGARH ALOT 23:37 23:38 1 2
32 SGZ SHAMGARH 00:14 00:16 2 3
33 BWM BHAWANI MANDI 00:39 00:40 1 3
34 RMA RAMGANJ MANDI 00:59 01:00 1 3
35 KOTA KOTA JN 01:45 01:55 10 3
36 SWM SAWAI MADHOPUR 03:40 04:00 20 3
37 DPA DURGAPURA 05:50 05:51 1 3
38 JP JAIPUR 06:15 Destination 3