Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
22451 CHANDIGARH SUP FAST EXPRESS BANDRA TERMINUS Monday,Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BDTS BANDRA TERMINUS Source 12:05 1
2 BVI BORIVALI 12:38 12:40 2 1
3 ST SURAT 15:55 16:00 5 1
4 BH BHARUCH JN 16:45 16:46 1 1
5 BRC VADODARA JN 17:43 17:48 5 1
6 ANND ANAND JN 18:22 18:24 2 1
7 ADI AHMEDABAD JN 19:30 19:55 25 1
8 MSH MAHESANA JN 21:21 21:23 2 1
9 PNU PALANPUR JN 22:47 22:48 1 1
10 ABR ABU ROAD 23:42 23:50 8 1
11 FA FALNA 01:30 01:32 2 2
12 MJ MARWAR JN 02:31 02:33 2 2
13 AII AJMER JN 04:50 05:05 15 2
14 FL PHULERA JN 06:25 06:35 10 2
15 RGS RINGAS JN 07:30 07:33 3 2
16 NMK NIM KA THANA 08:46 08:48 2 2
17 NNL NARNAUL 09:28 09:30 2 2
18 RE REWARI 10:45 10:50 5 2
19 GGN GURGAON 11:26 11:28 2 2
20 DEC DELHI CANTT 11:47 11:49 2 2
21 PNP PANIPAT JN 13:42 13:44 2 2
22 KUN KARNAL 14:06 14:08 2 2
23 UMB AMBALA CANT JN 15:15 15:30 15 2
24 CDG CHANDIGARH 16:20 Destination 2