Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18182 CPR TATA EXP CHHAPRA Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 CPR CHHAPRA Source 12:50 1
2 DGA DIGHWARA 13:20 13:22 2 1
3 SEE SONPUR JN 14:22 14:32 10 1
4 HJP HAJIPUR JN 14:48 14:50 2 1
5 BNR BHAGWANPUR 15:22 15:24 2 1
6 GRL GORAUL 15:32 15:34 2 1
7 MFP MUZAFFARPUR JN 16:35 16:45 10 1
8 DOL DHOLI 17:06 17:08 2 1
9 KRBP KHUDIRAM B PUSA 17:20 17:22 2 1
10 KPGM KARPURIGRAM 17:31 17:33 2 1
11 SPJ SAMASTIPUR JN 17:50 18:00 10 1
12 UJP UJIARPUR 18:09 18:11 2 1
13 NAZJ NAZIRGANJ 18:18 18:20 2 1
14 DSS DALSINGH SARAI 18:31 18:33 2 1
15 BCA BACHWARA JN 19:07 19:09 2 1
16 TGA TEGHRA 19:18 19:20 2 1
17 BJU BARAUNI JN 19:40 20:25 45 1
18 HTZ HATHIDAH JN 20:48 20:50 2 1
19 BRYA BARHIYA 21:07 21:09 2 1
20 KIUL KIUL JN 21:30 21:35 5 1
21 MNP MANANPUR 21:46 21:48 2 1
22 JMU JAMUI 22:00 22:02 2 1
23 GHR GIDHAUR 22:18 22:20 2 1
24 JAJ JHAJHA 22:50 22:55 5 1
25 JSME JASIDIH JN 23:27 23:32 5 1
26 MDP MADHUPUR JN 00:01 00:05 4 2
27 CRJ CHITTARANJAN 00:46 00:48 2 2
28 ASN ASANSOL JN 01:30 02:00 30 2
29 BURN BURNPUR 02:08 02:10 2 2
30 JOC JOYCHANDI PAHAR 02:58 03:00 2 2
31 ANR ANARA 03:36 03:38 2 2
32 PRR PURULIA JN 04:10 04:15 5 2
33 BBM BARABHUM 04:40 04:42 2 2
34 CNI CHANDIL JN 05:13 05:15 2 2
35 KND KANDRA 05:33 05:35 2 2
36 ADTP ADITYAPUR 06:02 06:04 2 2
37 TATA TATANAGAR JN 06:40 Destination 2