Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15636 DWARKA EXPRESS GUWAHATI Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GHY GUWAHATI Source 10:45 1
2 KYQ KAMAKHYA 11:01 11:02 1 1
3 RNY RANGIYA JN 11:40 11:50 10 1
4 NBQ NEW BONGAIGAON 13:45 13:55 10 1
5 NOQ NEW ALIPURDAUR 15:20 15:25 5 1
6 NCB NEW COOCH BEHAR 15:50 15:55 5 1
7 NJP NEW JALPAIGURI 18:10 18:25 15 1
8 KNE KISHANGANJ 19:31 19:33 2 1
9 BOE BARSOI JN 20:19 20:21 2 1
10 KIR KATIHAR JN 22:00 22:15 15 1
11 NNA NAUGACHIA 22:58 22:59 1 1
12 KGG KHAGARIA JN 00:06 00:07 1 2
13 BJU BARAUNI JN 01:15 01:20 5 2
14 MKA MOKAMEH JN 02:20 02:22 2 2
15 BKP BAKHTIYARPUR JN 02:58 03:00 2 2
16 PNC PATNA SAHEB 04:07 04:09 2 2
17 PNBE PATNA JN 04:40 04:50 10 2
18 MGS MUGHAL SARAI JN 09:05 09:20 15 2
19 BSB VARANASI JN 10:00 10:10 10 2
20 ABP AKBARPUR 12:17 12:19 2 2
21 FD FAIZABAD JN 13:30 13:32 2 2
22 LKO LUCKNOW NR 16:55 17:25 30 2
23 CNB KANPUR CENTRAL 19:20 19:30 10 2
24 TDL TUNDLA JN 23:35 23:45 10 2
25 AF AGRA FORT 00:25 00:35 10 3
26 BXN BAYANA JN 02:58 03:00 2 3
27 GGC GANGAPUR CITY 03:54 03:55 1 3
28 SWM SAWAI MADHOPUR 04:48 04:50 2 3
29 KOTA KOTA JN 06:10 06:20 10 3
30 NAD NAGDA JN 09:40 09:42 2 3
31 RTM RATLAM JN 10:20 10:40 20 3
32 BRC VADODARA JN 15:10 15:45 35 3
33 ND NADIAD JN 16:38 16:39 1 3
34 ADI AHMEDABAD JN 18:00 18:20 20 3
35 VG VIRAMGAM JN 19:26 19:27 1 3
36 SUNR SURENDRANAGAR 20:33 20:34 1 3
37 RJT RAJKOT JN 22:56 23:01 5 3
38 HAPA HAPA 00:04 00:05 1 4
39 JAM JAMNAGAR 00:34 00:35 1 4
40 KMBL KHAMBHALIYA 01:44 01:45 1 4
41 DWK DWARKA 03:28 03:29 1 4
42 OKHA OKHA 04:20 Destination 4