Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19024 FZR BCT JANTA FIROZPUR CANT Thursday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 FZR FIROZPUR CANT Source 05:10 1
2 FDK FARIDKOT 05:34 05:36 2 1
3 KKP KOT KAPURA 05:50 05:52 2 1
4 GJUT GANGSAR JAITU 06:07 06:09 2 1
5 GNA GONEANA 06:23 06:25 2 1
6 BTI BHATINDA JN 06:55 07:05 10 1
7 MAUR MAUR 07:31 07:33 2 1
8 KTKL KOTLI KALAN 07:39 07:41 2 1
9 MSZ MANSA 07:54 07:56 2 1
10 BLZ BUDHLADA 08:09 08:11 2 1
11 BRZ BARETA 08:24 08:26 2 1
12 JHL JAKHAL JN 08:43 08:45 2 1
13 TUN TOHANA 08:56 08:58 2 1
14 NRW NARWANA JN 09:18 09:20 2 1
15 UCA UCHANA 09:33 09:35 2 1
16 JIND JIND JN 10:00 10:05 5 1
17 JNA JULANA 10:27 10:29 2 1
18 ROK ROHTAK JN 11:05 11:08 3 1
19 ISM ISMAILA HARYANA 11:26 11:28 2 1
20 SPZ SAMPLA 11:32 11:34 2 1
21 BGZ BAHADURGARH 11:49 11:51 2 1
22 NNO NANGLOI 12:03 12:05 2 1
23 MGLP MANGOLPURI 12:09 12:11 2 1
24 SSB SHAKURBASTI 12:21 12:23 2 1
25 DKZ DELHI KISHANGNJ 12:36 12:38 2 1
26 NDLS NEW DELHI 13:05 13:35 30 1
27 NZM HAZRAT NIZAMUDDIN 13:49 13:51 2 1
28 OKA OKHLA 13:57 13:59 2 1
29 TKD TUGLAKABAD 14:06 14:08 2 1
30 FDB FARIDABAD 14:23 14:25 2 1
31 BVH BALLABGARH 14:43 14:45 2 1
32 PWL PALWAL 15:18 15:20 2 1
33 KSV KOSI KALAN 15:50 15:52 2 1
34 CHJ CHATA 16:03 16:05 2 1
35 MTJ MATHURA JN 17:00 17:05 5 1
36 BTE BHARATPUR JN 17:30 17:35 5 1
37 BXN BAYANA JN 18:10 18:15 5 1
38 FSP FATEH SINGHPURA 18:28 18:30 2 1
39 HAN HINDAUN CITY 18:48 18:50 2 1
40 SMBJ SHRI MAHABIRJI 19:00 19:02 2 1
41 GGC GANGAPUR CITY 19:50 19:55 5 1
42 MLZ MALARNA 20:40 20:42 2 1
43 SWM SAWAI MADHOPUR 21:05 21:10 5 1
44 IDG INDARGARH 21:35 21:37 2 1
45 LKE LAKHERI 21:47 21:49 2 1
46 KOTA KOTA JN 23:10 23:20 10 1
47 RMA RAMGANJ MANDI 00:23 00:25 2 1
48 JHW JHALAWAR ROAD 00:38 00:40 2 2
49 BWM BHAWANI MANDI 01:13 01:15 2 2
50 SGZ SHAMGARH 01:42 01:47 5 2
51 SVA SUWASRA 02:03 02:05 2 2
52 CMU CHAU MAHLA 02:28 02:30 2 2
53 VMA VIKRAMGARH ALOT 03:36 03:38 2 2
54 MEP MAHIDPUR ROAD 04:13 04:15 2 2
55 NAD NAGDA JN 04:40 04:45 5 2
56 KUH KHACHROD 04:56 04:58 2 2
57 RTM RATLAM JN 05:45 06:00 15 2
58 BMI BAMNIA 06:35 06:37 2 2
59 THDR THANDLA RD 06:59 07:01 2 2
60 MGN MEGHNAGAR 07:08 07:10 2 2
61 DHD DAHOD 07:35 07:40 5 2
62 PPD PIPLOD JN 08:16 08:18 2 2
63 SAT SANT ROAD 08:26 08:28 2 2
64 GDA GODHRA JN 09:29 09:34 5 2
65 DRL DEROL 09:53 09:55 2 2
66 SMLA SAMLAYA JN 10:13 10:15 2 2
67 BRC VADODARA JN 10:45 10:55 10 2
68 MYG MIYAGAM KARJAN 11:15 11:17 2 2
69 PLJ PALEJ 11:28 11:30 2 2
70 BH BHARUCH JN 11:56 11:58 2 2
71 AKV ANKLESHWAR JN 12:07 12:09 2 2
72 KSB KOSAMBA JN 12:32 12:34 2 2
73 ST SURAT 13:30 13:35 5 2
74 MRL MAROLI 13:53 13:55 2 2
75 NVS NAVSARI 14:06 14:08 2 2
76 AML AMALSAD 14:25 14:27 2 2
77 BIM BILIMORA JN 14:36 14:38 2 2
78 BL VALSAD 15:08 15:10 2 2
79 VAPI VAPI 15:46 15:48 2 2
80 BLD BHILAD 16:08 16:10 2 2
81 SJN SANJAN 16:20 16:22 2 2
82 UBR UMBARGAM ROAD 16:28 16:30 2 2
83 DRD DAHANU ROAD 16:56 16:58 2 2
84 VGN VANGAON 17:08 17:10 2 2
85 BOR BOISAR 17:18 17:20 2 2
86 PLG PALGHAR 17:31 17:33 2 2
87 VR VIRAR 18:06 18:08 2 2
88 BVI BORIVALI 18:38 18:40 2 2
89 DR DADAR 19:46 19:48 2 2
90 BCT MUMBAI CENTRAL 20:10 Destination 2