Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19023 FZR JANATA EXP MUMBAI CENTRAL Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BCT MUMBAI CENTRAL Source 07:25 1
2 BVI BORIVALI 08:05 08:07 2 1
3 PLG PALGHAR 09:14 09:16 2 1
4 BOR BOISAR 09:32 09:34 2 1
5 VGN VANGAON 09:50 09:52 2 1
6 DRD DAHANU ROAD 10:06 10:08 2 1
7 UBR UMBARGAM ROAD 10:24 10:26 2 1
8 SJN SANJAN 10:34 10:36 2 1
9 BLD BHILAD 10:46 10:48 2 1
10 UVD UDVADA 11:14 11:16 2 1
11 PAD PARDI 11:22 11:24 2 1
12 BL VALSAD 11:42 11:47 5 1
13 BIM BILIMORA JN 11:59 12:01 2 1
14 AML AMALSAD 12:10 12:12 2 1
15 NVS NAVSARI 12:25 12:27 2 1
16 MRL MAROLI 12:38 12:40 2 1
17 ST SURAT 13:27 13:37 10 1
18 KIM KIM 13:55 13:57 2 1
19 KSB KOSAMBA JN 14:05 14:07 2 1
20 PAO PANOLI 14:14 14:16 2 1
21 AKV ANKLESHWAR JN 14:24 14:26 2 1
22 BH BHARUCH JN 14:41 14:46 5 1
23 PLJ PALEJ 15:07 15:09 2 1
24 MYG MIYAGAM KARJAN 15:20 15:22 2 1
25 BRC VADODARA JN 15:55 16:05 10 1
26 SMLA SAMLAYA JN 16:27 16:29 2 1
27 DRL DEROL 16:48 16:50 2 1
28 GDA GODHRA JN 17:23 17:28 5 1
29 SAT SANT ROAD 17:47 17:49 2 1
30 PPD PIPLOD JN 17:59 18:01 2 1
31 LMK LIMKHEDA 18:07 18:09 2 1
32 DHD DAHOD 18:37 18:42 5 1
33 MGN MEGHNAGAR 19:02 19:04 2 1
34 THDR THANDLA RD 19:12 19:14 2 1
35 BMI BAMNIA 19:37 19:39 2 1
36 RTM RATLAM JN 20:35 20:55 20 1
37 KUH KHACHROD 21:17 21:19 2 1
38 NAD NAGDA JN 22:00 22:05 5 1
39 MEP MAHIDPUR ROAD 22:20 22:22 2 1
40 VMA VIKRAMGARH ALOT 22:38 22:40 2 1
41 CMU CHAU MAHLA 22:56 22:58 2 1
42 SVA SUWASRA 23:12 23:14 2 1
43 SGZ SHAMGARH 23:25 23:30 5 1
44 BWM BHAWANI MANDI 23:59 00:01 2 2
45 JHW JHALAWAR ROAD 00:15 00:17 2 2
46 RMA RAMGANJ MANDI 00:31 00:33 2 2
47 KOTA KOTA JN 01:25 01:35 10 2
48 LKE LAKHERI 02:26 02:28 2 2
49 IDG INDARGARH 02:40 20:42 2 2
50 SWM SAWAI MADHOPUR 03:10 03:20 10 2
51 MLZ MALARNA 03:45 03:47 2 2
52 GGC GANGAPUR CITY 05:35 05:45 10 2
53 SMBJ SHRI MAHABIRJI 06:18 06:20 2 2
54 HAN HINDAUN CITY 06:33 06:35 2 2
55 FSP FATEH SINGHPURA 06:45 06:47 2 2
56 BXN BAYANA JN 07:05 07:10 5 2
57 BTE BHARATPUR JN 08:00 08:05 5 2
58 MTJ MATHURA JN 09:35 09:45 10 2
59 CHJ CHATA 10:07 10:09 2 2
60 KSV KOSI KALAN 10:20 10:22 2 2
61 PWL PALWAL 11:08 11:10 2 2
62 BVH BALLABGARH 11:28 11:30 2 2
63 FDB FARIDABAD 11:41 11:43 2 2
64 TKD TUGLAKABAD 11:55 11:57 2 2
65 OKA OKHLA 12:06 12:07 1 2
66 NZM HAZRAT NIZAMUDDIN 12:18 12:20 2 2
67 NDLS NEW DELHI 12:45 13:15 30 2
68 DKZ DELHI KISHANGNJ 13:32 13:34 2 2
69 SSB SHAKURBASTI 13:49 13:51 2 2
70 NNO NANGLOI 14:00 14:02 2 2
71 BGZ BAHADURGARH 14:14 14:16 2 2
72 SPZ SAMPLA 14:43 14:45 2 2
73 ROK ROHTAK JN 15:10 15:15 5 2
74 JNA JULANA 15:41 15:43 2 2
75 JIND JIND JN 16:15 16:20 5 2
76 UCA UCHANA 16:35 16:37 2 2
77 NRW NARWANA JN 16:51 16:53 2 2
78 TUN TOHANA 17:13 17:15 2 2
79 JHL JAKHAL JN 17:35 17:40 5 2
80 BRZ BARETA 17:51 17:53 2 2
81 BLZ BUDHLADA 18:06 18:08 2 2
82 MSZ MANSA 18:23 18:25 2 2
83 KTKL KOTLI KALAN 18:39 18:41 2 2
84 MAUR MAUR 18:47 18:49 2 2
85 BTI BHATINDA JN 19:50 20:00 10 2
86 GNA GONEANA 20:11 20:13 2 2
87 GJUT GANGSAR JAITU 20:28 20:30 2 2
88 KKP KOT KAPURA 20:50 20:52 2 2
89 FDK FARIDKOT 21:05 21:07 2 2
90 FZR FIROZPUR CANT 22:20 Destination 2