Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
16532 GARIB NAWAZ EXPRESS YESVANTPUR JN - BANGALORE Friday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 YPR YESVANTPUR JN - BANGALORE Source 17:20 1
2 DMM DHARMAVARAM JN 20:40 20:45 5 1
3 ATP ANANTAPUR 21:23 21:25 2 1
4 GTL GUNTAKAL JN 23:50 23:55 5 1
5 BAY BELLARY JN 01:30 01:35 5 2
6 HPT HOSPET JN 02:55 03:00 5 2
7 KBL KOPPAL 03:39 03:40 1 2
8 GDG GADAG JN 04:50 04:52 2 2
9 UBL HUBLI JN 06:25 06:35 10 2
10 DWR DHARWAR 06:59 07:00 1 2
11 LD LONDA JN 08:23 08:25 2 2
12 BGM BELGAUM 09:35 09:40 5 2
13 MRJ MIRAJ JN 12:40 12:45 5 2
14 SLI SANGLI 12:57 13:00 3 2
15 KRD KARAD 13:59 14:00 1 2
16 STR SATARA 15:00 15:03 3 2
17 PUNE PUNE JN 18:40 18:50 10 2
18 LNL LONAVALA 19:58 20:00 2 2
19 KYN KALYAN JN 21:40 21:45 5 2
20 BIRD BHIWANDI ROAD 22:09 22:10 1 2
21 BSR VASAI ROAD 22:50 22:55 5 2
22 VAPI VAPI 00:49 00:50 1 3
23 BL VALSAD 01:15 01:16 1 3
24 ST SURAT 02:45 02:55 10 3
25 BRC VADODARA JN 04:38 04:55 17 3
26 ANND ANAND JN 05:28 05:29 1 3
27 ND NADIAD JN 05:45 05:46 1 3
28 ADI AHMEDABAD JN 06:45 07:05 20 3
29 MSH MAHESANA JN 09:19 09:20 1 3
30 PNU PALANPUR JN 10:49 10:50 1 3
31 ABR ABU ROAD 11:45 11:55 10 3
32 FA FALNA 13:27 13:28 1 3
33 MJ MARWAR JN 14:30 14:32 2 3
34 BER BEAWAR 16:20 16:21 1 3
35 AII AJMER JN 17:30 Destination 3