Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15632 GHY BME BKN EXPRESS GUWAHATI Thursday,Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GHY GUWAHATI Source 10:45 1
2 KYQ KAMAKHYA 11:01 11:02 1 1
3 RNY RANGIYA JN 11:40 11:50 10 1
4 BPRD BARPETA ROAD 12:39 12:40 1 1
5 NBQ NEW BONGAIGAON 13:45 13:55 10 1
6 NOQ NEW ALIPURDAUR 15:20 15:25 5 1
7 NCB NEW COOCH BEHAR 15:50 15:55 5 1
8 NJP NEW JALPAIGURI 18:10 18:25 15 1
9 KNE KISHANGANJ 19:31 19:33 2 1
10 KIR KATIHAR JN 22:00 22:15 15 1
11 BJU BARAUNI JN 01:15 01:20 5 2
12 MKA MOKAMEH JN 02:20 02:22 2 2
13 BKP BAKHTIYARPUR JN 02:58 03:00 2 2
14 PNBE PATNA JN 04:40 04:50 10 2
15 MGS MUGHAL SARAI JN 09:07 09:22 15 2
16 ALD ALLAHABAD JN 11:30 11:35 5 2
17 CNB KANPUR CENTRAL 14:00 14:15 15 2
18 TDL TUNDLA JN 17:20 17:25 5 2
19 AF AGRA FORT 18:05 18:30 25 2
20 AH ACHHNERA JN 18:58 19:00 2 2
21 BTE BHARATPUR JN 19:25 19:27 2 2
22 JP JAIPUR 23:10 23:20 10 2
23 KMNC KUCHAMAN CITY 01:04 01:05 1 3
24 MKN MAKRANA JN 01:20 01:21 1 3
25 DNA DEGANA JN 02:05 02:08 3 3
26 MTD MERTA ROAD JN 02:52 03:28 36 3
27 JU JODHPUR JN 04:40 04:50 10 3
28 LUNI LUNI JN 05:15 05:18 3 3
29 SMR SAMDHARI JN 05:59 06:04 5 3
30 BLT BALOTRA JN 06:29 06:30 1 3
31 BME BARMER 09:00 Destination 3