Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19410 GKP ADI EXP GORAKHPUR JN Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GKP GORAKHPUR JN Source 04:10 1
2 KLD KHALILABAD 04:51 04:53 2 1
3 BST BASTI 05:20 05:25 5 1
4 GD GONDA JN 06:50 07:00 10 1
5 BBK BARABANKI JN 09:04 09:06 2 1
6 LKO LUCKNOW NR 10:05 10:30 25 1
7 CNB KANPUR CENTRAL 12:05 12:10 5 1
8 CPA KANPUR ANWRGANJ 12:20 12:22 2 1
9 KJN KANNAUJ 13:30 13:32 2 1
10 FBD FARRUKHABAD 15:00 15:05 5 1
11 GWA GANJ DUNDWARA 16:20 16:22 2 1
12 KSJ KASGANJ 17:00 17:05 5 1
13 SKA SIKANDRA RAO 17:27 17:29 2 1
14 HTC HATHRAS CITY 17:53 17:55 2 1
15 MTJ MATHURA JN 19:20 19:30 10 1
16 AH ACHHNERA JN 20:30 21:00 30 1
17 BTE BHARATPUR JN 21:23 21:25 2 1
18 BKI BANDIKUI JN 23:20 23:22 2 1
19 DO DAUSA 23:42 23:44 2 1
20 GADJ GANDHINAGAR JPR 00:34 00:36 2 2
21 JP JAIPUR 00:55 01:10 15 2
22 KSG KISHANGARH 02:28 02:30 2 2
23 AII AJMER JN 03:30 03:40 10 2
24 FA FALNA 06:48 06:50 2 2
25 ABR ABU ROAD 08:35 08:50 15 2
26 PNU PALANPUR JN 10:23 10:25 2 2
27 MSH MAHESANA JN 11:32 11:34 2 2
28 SBI SABARMATI JN 12:48 12:50 2 2
29 ADI AHMEDABAD JN 13:20 Destination 2