Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15018 GKP LTT EXP GORAKHPUR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GKP GORAKHPUR JN Source 05:30 1
2 DEOS DEORIA SADAR 06:13 06:15 2 1
3 BTT BHATNI JN 06:55 07:00 5 1
4 SRU SALEMPUR JN 07:13 07:15 2 1
5 LRD LAR ROAD 07:24 07:26 2 1
6 BLTR BELTHARA ROAD 07:40 07:42 2 1
7 IAA INDARA JN 08:16 08:18 2 1
8 MAU MAU JN 08:30 08:35 5 1
9 DLR DULLAHAPUR 08:57 08:59 2 1
10 JKN JAKHANIAN 09:13 09:15 2 1
11 ARJ AUNRIHAR JN 09:45 09:47 2 1
12 BCY VARANASI CITY 10:35 10:37 2 1
13 BSB VARANASI JN 11:05 11:15 10 1
14 CHH CHAUKHANDI 11:41 11:43 2 1
15 SWPR SEWAPURI 11:49 11:51 2 1
16 KEH KAPSETI 11:58 12:00 2 1
17 PRF PARSIPUR 12:09 12:11 2 1
18 BOY BHADOHI 12:18 12:20 2 1
19 MOF MONDH 12:30 12:32 2 1
20 SAW SURIAWAN 12:40 12:42 2 1
21 SQN SARAI KANSRAI 12:50 15:52 2 1
22 JNH JANGHAI JN 13:49 13:51 2 1
23 URPR UGRASENPUR 14:23 14:25 2 1
24 PLP PHULPUR 14:35 14:37 2 1
25 SYC SARAI CHANDI 14:50 14:52 2 1
26 PFM PHAPHAMAU JN 15:20 15:22 2 1
27 PRG PRAYAG 15:36 15:38 2 1
28 ALD ALLAHABAD JN 16:00 16:30 30 1
29 NYN NAINI 16:48 16:50 2 1
30 JSR JASRA 17:03 17:05 2 1
31 SRJ SHANKARGARH 17:24 17:26 2 1
32 DBR DABHAURA 17:51 17:53 2 1
33 MKP MANIKPUR JN 18:27 18:32 2 1
34 JTW JAITWAR 19:14 19:16 2 1
35 STA SATNA 19:50 20:00 10 1
36 MYR MAIHAR 20:23 20:25 2 1
37 KTE KATNI 21:10 21:15 5 1
38 SHR SIHORA ROAD 21:53 21:55 2 1
39 JBP JABALPUR 23:30 23:40 10 1
40 MML MADAN MAHAL 23:46 23:48 2 1
41 SRID SHRIDHAM 00:23 00:25 2 2
42 NU NARSINGHPUR 01:03 01:05 2 2
43 KY KARELI 01:18 01:20 2 1
44 GAR GADARWARA 01:40 01:42 2 2
45 PPI PIPARIYA 02:20 02:22 2 2
46 SGP SOHAGPUR 02:38 02:40 2 2
47 ET ITARSI JN 04:20 04:30 10 2
48 BPF BANAPURA 04:54 04:56 2 2
49 TBN TIMARNI 05:18 05:20 2 2
50 HD HARDA 05:34 05:36 2 2
51 KKN KHIRKIYA 06:01 06:03 2 2
52 BRUD BARUD 06:20 06:22 2 2
53 CAER CHHANERA 06:31 06:33 2 2
54 TLV TALVADYA 07:02 07:04 2 2
55 KNW KHANDWA 08:15 08:20 5 2
56 NPNR NEPANAGAR 08:53 08:55 2 2
57 BAU BURHANPUR 09:13 09:15 2 1
58 RV RAVER 09:30 09:32 2 2
59 BSL BHUSAVAL JN 10:05 10:20 15 2
60 JL JALGAON JN 10:41 10:43 2 2
61 PC PACHORA JN 11:18 11:20 2 2
62 CSN CHALISGAON JN 11:53 11:55 2 2
63 NGN NANDGAON 12:25 12:27 2 2
64 MMR MANMAD JN 12:50 12:55 5 2
65 LS LASALGAON 13:15 13:17 2 2
66 NK NASIK ROAD 13:58 14:00 2 2
67 DVL DEVLALI 14:08 14:10 2 2
68 IGP IGATPURI 15:33 15:35 2 2
69 KSRA KASARA 16:23 16:25 2 2
70 KYN KALYAN JN 17:25 17:30 5 2
71 TNA THANE 17:48 17:50 2 2
72 LTT LOKMANYATILAK TERMINUS 18:40 Destination 2