Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15045 GKP OKHA EXPRES GORAKHPUR JN Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GKP GORAKHPUR JN Source 04:10 1
2 BST BASTI 05:20 05:25 5 1
3 GD GONDA JN 06:50 07:00 10 1
4 BBK BARABANKI JN 09:04 09:06 2 1
5 BNZ BADSHAHNAGAR 09:32 09:34 2 1
6 LJN LUCKNOW NE 10:00 10:30 30 1
7 CNB KANPUR CENTRAL 12:05 12:20 15 1
8 ETW ETAWAH 14:00 14:02 2 1
9 RKM RAJA KI MANDI 16:58 17:00 2 1
10 AGC AGRA CANTT 17:25 17:35 10 1
11 DHO DHAULPUR 18:10 18:12 2 1
12 MRA MORENA 18:35 18:37 2 1
13 GWL GWALIOR 19:15 19:20 5 1
14 JHS JHANSI JN 21:25 21:35 10 1
15 BINA BINA JN 01:15 01:35 20 2
16 MNV MUNGAOLI 02:03 02:05 2 2
17 ASKN ASHOK NAGAR 02:53 02:55 2 2
18 GUNA GUNA 03:35 03:45 10 2
19 RTA RUTHIYAI 04:18 04:20 2 2
20 BRRG BIYAVRA RAJGARH 05:28 05:30 2 2
21 SFY SHAJAPUR 07:13 07:15 2 2
22 MKC MAKSI 08:20 08:22 2 2
23 UJN UJJAIN JN 09:00 09:10 10 2
24 NAD NAGDA JN 10:08 10:10 2 2
25 RTM RATLAM JN 10:45 11:05 20 2
26 GDA GODHRA JN 14:10 14:12 2 2
27 BRC VADODARA JN 15:10 15:45 35 2
28 ANND ANAND JN 16:19 16:21 2 2
29 MAN MANINAGAR 17:19 17:21 2 2
30 ADI AHMEDABAD JN 18:00 18:20 20 2
31 VG VIRAMGAM JN 19:25 19:27 2 2
32 SUNR SURENDRANAGAR 20:32 20:34 2 2
33 WKR WANKANER JN 22:00 22:02 2 2
34 RJT RAJKOT JN 22:56 23:01 5 2
35 HAPA HAPA 00:03 00:05 2 3
36 JAM JAMNAGAR 00:33 00:35 2 3
37 KMBL KHAMBHALIYA 01:43 01:45 2 3
38 DWK DWARKA 03:27 03:29 2 3
39 OKHA OKHA 04:20 Destination 3