Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15022 GKP SHM EXPRESS GORAKHPUR JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 GKP GORAKHPUR JN Source 13:30 1
2 DEOS DEORIA SADAR 14:22 14:24 2 1
3 BTT BHATNI JN 14:46 14:51 5 1
4 MAU MAU JN 16:10 16:15 5 1
5 ARJ AUNRIHAR JN 17:11 17:13 2 1
6 BSB VARANASI JN 18:15 18:45 30 1
7 MGS MUGHAL SARAI JN 19:25 19:45 20 1
8 SSM SASARAM 20:52 20:54 2 1
9 GAYA GAYA JN 22:20 22:25 5 1
10 GMO NSC BOSE J GOMO 01:55 02:00 5 2
11 BJE BHOJUDIH JN 02:48 02:50 2 2
12 PRR PURULIA JN 03:53 03:55 2 2
13 TATA TATANAGAR JN 05:45 05:55 10 2
14 KGP KHARAGPUR JN 07:55 08:00 5 2
15 SHM SHALIMAR 10:05 Destination 2