Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18447 HIRAKHAND EXPRESS BHUBANESWAR Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BBS BHUBANESWAR Source 19:35 1
2 KUR KHURDA ROAD JN 20:00 20:05 5 1
3 NKP NIRAKARPUR 20:26 20:28 2 1
4 BSDP BHUSANDPUR 20:36 20:38 2 1
5 KAPG KALUPARA GHAT 20:47 20:48 1 1
6 BALU BALUGAN 21:16 21:17 1 1
7 KUU KUHURI 20:56 20:57 1 1
8 KIT KHALLIKOT 21:30 21:31 1 1
9 GAM GANJAM 21:52 21:53 1 1
10 CAP CHATRAPUR 22:04 22:05 1 1
11 BAM BRAHMAPUR 22:20 22:25 5 1
12 IPM ICHCHPURAM 22:48 22:49 1 1
13 SPT SOMPETA 23:03 23:04 1 1
14 PSA PALASA 00:02 00:07 5 2
15 NWP NAUPADA JN 00:29 00:30 1 2
16 CHE SRIKAKULAM ROAD 01:02 01:04 2 2
17 CPP CHIPURUPALLE 01:34 01:35 1 2
18 VZM VIZIANAGRAM JN 02:15 02:40 25 2
19 VBL BOBBILI 03:25 03:30 5 2
20 PVP PARVATIPURAM 03:52 03:53 1 2
21 PVPT PARVATIPURAM TN 03:59 04:00 1 2
22 RGDA RAYAGADA 04:50 05:10 20 2
23 SPRD SINGAPURAM ROAD 05:23 05:24 1 2
24 KTGA KEUTGUDA 05:36 05:37 1 2
25 SKPI SIKARPAI 05:53 05:54 1 2
26 BLMK BHALUMASKA 06:11 06:12 1 2
27 LLGM LELIGUMA 06:31 06:32 1 2
28 RUL RAULI 06:51 06:52 1 2
29 TKRI TIKIRI 07:11 07:12 1 2
30 SGRM SINGARAM 07:29 07:30 1 2
31 LKMR LAXMIPUR ROAD 07:51 07:52 1 2
32 KKGM KAKIRIGUMMA 08:11 08:12 1 2
33 BGUA BAIGUDA 08:28 08:29 1 2
34 DMNJ DAMANJODI 08:48 08:49 1 2
35 DMRT DUMURIPUT 09:02 09:03 1 2
36 KRPU KORAPUT 09:25 09:50 25 2
37 JYP JEYPORE 10:51 10:52 1 2
38 KPRR KOTAPAR ROAD 11:31 11:32 1 2
39 JDB JAGDALPUR 13:30 Destination 2