Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12834 HWH ADI EXPRESS HOWRAH JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 HWH HOWRAH JN Source 23:55 1
2 MCA MECHEDA 00:51 00:52 1 2
3 PKU PANSKURA 01:14 01:15 1 2
4 KGP KHARAGPUR JN 02:00 02:05 5 2
5 TATA TATANAGAR JN 03:50 03:55 5 2
6 CKP CHAKRADHARPUR 04:50 04:57 7 2
7 ROU ROURKELA 06:15 06:30 15 2
8 GP RAJ GANGPUR 06:59 07:00 1 2
9 BMB BAMRA 07:29 07:30 1 2
10 JSG JHARSUGUDA JN 08:08 08:10 2 2
11 BRJN BRAJRAJNAGAR 08:19 08:20 1 2
12 BPH BELPAHAR 08:29 08:30 1 2
13 RIG RAIGARH 09:06 09:11 5 2
14 KHS KHARSIA 09:34 09:35 1 2
15 BUA BARADWAR 09:56 09:57 1 2
16 CPH CHAMPA 10:14 10:19 5 2
17 NIA JANJGIR NAILA 10:29 10:30 1 2
18 AKT AKALTARA 10:43 10:44 1 2
19 BSP BILASPUR JN 11:40 11:55 15 2
20 BYT BHATAPARA 12:32 12:33 1 2
21 TLD TILDA 12:52 12:53 1 2
22 R RAIPUR JN 13:35 13:45 15 2
23 BPHB BHILAI PWR HS 14:07 14:08 1 2
24 DURG DURG 14:40 14:45 5 2
25 RJN RAJ NANDGAON 15:06 15:08 2 2
26 DGG DONGARGARH 15:31 15:32 1 2
27 AGN AMGAON 16:13 16:14 1 2
28 G GONDIA JN 16:43 16:48 5 2
29 TRO TIRORA 17:08 17:09 1 2
30 TMR TUMSAR ROAD 17:27 17:28 1 2
31 BRD BHANDARA ROAD 17:44 17:45 1 2
32 KP KAMPTEE 18:17 18:18 1 2
33 NGP NAGPUR 19:00 19:10 10 2
34 AJNI AJNI 19:19 19:20 1 2
35 WR WARDHA JN 20:24 20:27 3 2
36 PLO PULGAON JN 20:49 20:50 1 2
37 DMN DHAMANGAON 21:08 20:09 1 2
38 CND CHANDUR 21:24 21:25 1 2
39 BD BADNERA JN 22:10 22:15 5 2
40 MZR MURTAJAPUR 22:44 22:45 1 2
41 AK AKOLA JN 23:15 23:20 5 2
42 SEG SHEGAON 23:44 23:45 1 2
43 JM JALAMB JN 23:57 23:58 1 2
44 NN NANDURA 00:09 00:10 1 3
45 MKU MALKAPUR 00:34 00:35 1 3
46 BSL BHUSAVAL JN 01:35 01:45 10 3
47 DXG DHARANGAON 03:00 03:01 1 3
48 JL JALGAON JN 02:24 02:25 1 3
49 AN AMALNER 03:30 03:33 3 3
50 SNK SINDKHEDA 04:07 04:08 1 3
51 DDE DONDAICHA 04:34 04:35 1 2
52 NDB NANDURBAR 05:17 05:25 8 3
53 NWU NAVAPUR 06:36 06:37 1 3
54 VYA VYARA 07:24 07:25 1 3
55 MID MADHI 07:41 07:42 1 3
56 BIY BARDOLI 07:58 07:59 1 3
57 UDN UDHNA JN 08:44 08:45 1 3
58 ST SURAT 09:02 09:12 10 3
59 BH BHARUCH JN 09:57 09:58 1 3
60 BRC VADODARA JN 10:55 11:00 5 3
61 ANND ANAND JN 11:31 11:32 1 3
62 ND NADIAD JN 11:54 11:55 1 3
63 MAN MANINAGAR 12:40 12:41 1 3
64 ADI AHMEDABAD JN 13:00 Destination 3