Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12371 HWH JSM EXPRESS HOWRAH JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 HWH HOWRAH JN Source 08:15 1
2 DGR DURGAPUR 10:17 10:19 2 1
3 ASN ASANSOL JN 10:48 10:53 5 1
4 DHN DHANBAD JN 12:00 12:05 5 1
5 GAYA GAYA JN 14:50 14:55 5 1
6 MGS MUGHAL SARAI JN 17:57 18:17 20 1
7 BSB VARANASI JN 19:05 19:30 25 1
8 PBH PARTAPGARH JN 21:20 21:25 5 1
9 RBL RAE BARELI JN 23:15 23:20 5 1
10 LKO LUCKNOW NR 01:20 01:30 10 2
11 BE BAREILLY 05:00 05:05 5 2
12 MB MORADABAD 06:45 06:55 10 2
13 GZB GHAZIABAD 09:38 09:40 2 2
14 DLI DELHI 10:20 10:40 20 2
15 DEC DELHI CANTT 11:10 11:11 1 2
16 GGN GURGAON 11:29 11:30 1 2
17 RE REWARI 12:35 12:37 2 2
18 MHRG MAHENDRAGARH 13:13 13:14 1 2
19 SDLP SADULPUR JN 14:35 14:38 3 2
20 CUR CHURU 15:20 15:25 5 2
21 RTGH RATANGARH JN 16:00 16:05 5 2
22 RJR RAJALDESAR 16:19 16:20 1 2
23 SDGH SRI DUNGARGARH 16:55 16:56 1 2
24 NPS NAPASAR 17:30 17:31 1 2
25 BKN BIKANER JN 18:20 18:30 10 2
26 PLCJ PHALODI JN 20:50 20:55 5 2
27 RDRA RAMDEVRA 21:33 21:34 1 2
28 JSM JAISALMER 23:20 Destination 2