Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12906 HWH PBR EXPRESS HOWRAH JN Tuesday,Friday,Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 HWH HOWRAH JN Source 22:55 1
2 KGP KHARAGPUR JN 00:35 00:40 5 2
3 TATA TATANAGAR JN 02:30 02:35 5 2
4 CKP CHAKRADHARPUR 03:30 03:35 5 2
5 ROU ROURKELA 04:53 05:00 7 2
6 JSG JHARSUGUDA JN 06:28 06:30 2 2
7 RIG RAIGARH 07:19 07:21 2 2
8 CPH CHAMPA 08:13 08:15 2 2
9 BSP BILASPUR JN 09:25 09:40 15 2
10 BYT BHATAPARA 10:17 10:18 1 2
11 R RAIPUR JN 11:20 11:30 10 2
12 DURG DURG 12:20 12:25 5 2
13 RJN RAJ NANDGAON 12:46 12:48 2 2
14 G GONDIA JN 14:13 14:15 2 2
15 NGP NAGPUR 16:20 16:30 10 2
16 BD BADNERA JN 19:10 19:15 5 2
17 AK AKOLA JN 20:05 20:10 5 2
18 BSL BHUSAVAL JN 21:55 22:05 10 2
19 NDB NANDURBAR 01:55 02:00 5 3
20 ST SURAT 04:55 05:05 10 3
21 BRC VADODARA JN 06:50 06:55 5 3
22 ANND ANAND JN 07:20 07:25 5 3
23 ADI AHMEDABAD JN 08:55 09:15 20 3
24 VG VIRAMGAM JN 10:21 10:22 1 3
25 SUNR SURENDRANAGAR 11:27 11:28 1 3
26 RJT RAJKOT JN 13:31 13:36 5 3
27 HAPA HAPA 14:51 15:25 34 3
28 JAM JAMNAGAR 15:35 15:40 5 3
29 LPJ LALPUR JAM 16:46 16:47 1 3
30 PBR PORBANDAR 19:00 Destination 3