Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19321 INDB RJPB EXP INDORE JN BG Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 INDB INDORE JN BG Source 14:00 1
2 DWX DEWAS 14:36 14:38 2 1
3 UJN UJJAIN JN 15:20 15:45 25 1
4 SJP SHUJALPUR 17:02 17:04 2 1
5 BPL BHOPAL JN 18:35 18:45 10 1
6 BINA BINA JN 21:00 21:05 5 1
7 JHS JHANSI JN 23:20 23:35 15 1
8 ORAI ORAI 00:56 00:58 2 2
9 CNB KANPUR CENTRAL 04:00 04:05 5 2
10 LKO LUCKNOW NR 05:25 05:35 10 2
11 FD FAIZABAD JN 07:40 07:42 2 2
12 ABP AKBARPUR 08:49 08:51 2 2
13 JNU JAUNPUR JN 10:06 10:08 2 2
14 BSB VARANASI JN 11:30 11:40 10 2
15 MGS MUGHAL SARAI JN 12:30 12:45 15 2
16 PNBE PATNA JN 16:40 16:50 10 2
17 RJPB RJNDR NGR BIHAR 17:05 Destination 2