Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12478 JAT JAMNAGR EXP JAMMU TAWI Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 JAT JAMMU TAWI Source 11:15 1
2 KTHU KATHUA 12:20 12:22 2 1
3 CHKB CHAKKI BANK 12:55 13:00 5 1
4 JRC JALANDHAR CANT 14:45 14:50 5 1
5 LDH LUDHIANA JN 15:40 15:50 10 1
6 UMB AMBALA CANT JN 17:50 18:00 10 1
7 PNP PANIPAT JN 19:32 19:34 2 1
8 SZM SUBZI MANDI 21:06 21:08 2 1
9 NDLS NEW DELHI 21:30 21:50 20 1
10 MTJ MATHURA JN 00:05 00:10 5 2
11 SWM SAWAI MADHOPUR 02:35 02:37 2 2
12 KOTA KOTA JN 03:45 03:55 10 2
13 NAD NAGDA JN 07:25 07:27 2 2
14 RTM RATLAM JN 08:00 08:20 20 2
15 MGN MEGHNAGAR 09:21 09:23 2 2
16 DHD DAHOD 09:47 09:49 2 2
17 GDA GODHRA JN 11:05 11:07 2 2
18 BRC VADODARA JN 12:05 12:30 25 2
19 ANND ANAND JN 13:00 13:02 2 2
20 ND NADIAD JN 13:17 13:19 2 2
21 ADI AHMEDABAD JN 14:15 14:35 20 2
22 VG VIRAMGAM JN 15:43 15:45 2 2
23 SUNR SURENDRANAGAR 16:57 16:59 2 2
24 WKR WANKANER JN 18:21 18:23 2 2
25 RJT RAJKOT JN 19:21 19:31 10 2
26 HAPA HAPA 20:34 20:36 2 2
27 JAM JAMNAGAR 21:00 Destination 2