Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12976 JP MYSORE EXPRESS JAIPUR Monday,Wednesday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 JP JAIPUR Source 19:35 1
2 DPA DURGAPURA 19:42 19:44 2 1
3 SWM SAWAI MADHOPUR 21:30 21:40 10 1
4 KOTA KOTA JN 22:50 23:00 10 1
5 BWM BHAWANI MANDI 00:14 00:16 2 1
6 SGZ SHAMGARH 00:38 00:40 2 2
7 VMA VIKRAMGARH ALOT 01:18 01:20 2 2
8 NAD NAGDA JN 02:25 02:50 25 2
9 UJN UJJAIN JN 03:50 04:00 10 2
10 BCH BERCHHA 04:45 04:47 2 2
11 SJP SHUJALPUR 05:22 05:24 2 2
12 SEH SEHORE 05:58 06:00 2 2
13 BIH BAIRAGARH 06:44 06:46 2 2
14 BPL BHOPAL JN 07:05 07:10 5 2
15 HBJ HABIBGANJ 07:20 07:22 2 2
16 HBD HOSHANGABAD 08:20 08:22 2 2
17 ET ITARSI JN 09:10 09:15 5 2
18 BZU BETUL 10:59 11:01 2 2
19 PAR PANDHURNA 12:18 12:20 2 2
20 NGP NAGPUR 14:00 14:10 10 2
21 SEGM SEVAGRAM 15:12 15:14 2 2
22 CD CHANDRAPUR 16:48 16:50 2 2
23 BPQ BALHARSHAH 17:40 17:50 10 2
24 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 18:38 18:40 2 2
25 BPA BELAMPALLI 19:13 19:15 2 2
26 MCI MANCHIRYAL 19:27 19:29 2 2
27 KZJ KAZIPET JN 20:58 21:00 2 2
28 KCG KACHIGUDA 23:45 23:55 10 2
29 JCL JADCHERLA 01:08 01:10 2 3
30 MBNR MAHBUBNAGAR 01:27 01:29 2 3
31 GWD GADWAL 02:26 02:28 2 3
32 KRNT KURNOOL CITY 03:41 03:43 2 3
33 DHNE DHONE JN 05:10 05:15 5 3
34 GTL GUNTAKAL JN 06:25 06:40 15 3
35 ATP ANANTAPUR 07:58 08:00 2 3
36 DMM DHARMAVARAM JN 09:00 09:05 5 3
37 HUP HINDUPUR 10:13 10:15 2 3
38 BNC BANGALORE CANT 12:20 12:25 5 3
39 SBC BANGALORE CITY JN 12:50 13:00 10 3
40 MYA MANDYA 14:28 14:30 2 3
41 MYS MYSORE JN 16:20 Destination 3