Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
16126 JU MS EXPRESS JODHPUR JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 JU JODHPUR JN Source 21:15 1
2 LUNI LUNI JN 21:43 21:46 3 1
3 PMY PALI MARWAR 22:14 22:16 2 1
4 MJ MARWAR JN 23:05 23:08 3 1
5 FA FALNA 00:10 00:12 2 2
6 SOH SIROHI ROAD 01:02 01:04 2 2
7 ABR ABU ROAD 02:00 02:10 10 2
8 PNU PALANPUR JN 03:20 03:22 2 2
9 MSH MAHESANA JN 04:26 04:28 2 2
10 ADI AHMEDABAD JN 06:25 06:50 25 2
11 ST SURAT 10:40 10:50 10 2
12 NDB NANDURBAR 13:40 13:48 8 2
13 JL JALGAON JN 17:38 17:40 2 2
14 BSL BHUSAVAL JN 18:10 18:25 15 2
15 AK AKOLA JN 20:20 20:25 5 2
16 BD BADNERA JN 21:45 21:50 5 2
17 WR WARDHA JN 23:15 23:18 3 2
18 BPQ BALHARSHAH 02:20 02:30 10 3
19 WL WARANGAL 06:00 06:05 5 3
20 BZA VIJAYAWADA JN 09:40 09:55 15 3
21 NLR NELLORE 12:57 12:59 2 3
22 GDR GUDUR JN 14:13 14:15 2 3
23 MS CHENNAI EGMORE 16:55 Destination 3