Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18474 JU PURI EXPRESS JODHPUR JN Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 JU JODHPUR JN Source 14:15 1
2 MTD MERTA ROAD JN 15:40 15:45 5 1
3 DNA DEGANA JN 16:18 16:21 3 1
4 MKN MAKRANA JN 16:51 16:53 2 1
5 FL PHULERA JN 18:30 18:32 2 1
6 JP JAIPUR 19:25 19:35 10 1
7 SWM SAWAI MADHOPUR 21:30 21:40 10 1
8 KOTA KOTA JN 22:50 23:00 10 1
9 NAD NAGDA JN 02:25 02:50 25 2
10 UJN UJJAIN JN 03:50 04:00 10 2
11 SJP SHUJALPUR 05:22 05:24 2 2
12 SEH SEHORE 05:58 06:00 2 2
13 BPL BHOPAL JN 07:05 07:10 5 2
14 HBJ HABIBGANJ 07:20 07:22 2 2
15 ET ITARSI JN 09:10 09:15 5 2
16 BZU BETUL 10:59 11:00 1 2
17 PAR PANDHURNA 12:18 12:20 2 2
18 NGP NAGPUR 14:00 14:55 55 2
19 BRD BHANDARA ROAD 15:47 15:49 2 2
20 G GONDIA JN 16:47 16:49 2 2
21 RJN RAJ NANDGAON 18:07 18:09 2 2
22 DURG DURG 18:50 18:55 5 2
23 R RAIPUR JN 19:30 19:40 10 2
24 BYT BHATAPARA 20:33 20:35 2 2
25 BSP BILASPUR JN 21:40 21:55 15 2
26 CPH CHAMPA 22:43 22:48 5 2
27 SKT SAKTI 23:09 23:11 2 2
28 RIG RAIGARH 23:50 23:55 5 2
29 BRJN BRAJRAJNAGAR 00:40 00:42 2 3
30 JSG JHARSUGUDA JN 01:20 01:40 20 3
31 SBP SAMBALPUR 02:40 03:00 20 3
32 SBPD SAMBALPUR ROAD 03:06 03:08 2 3
33 RAIR RAIRAKHOL 04:15 04:17 2 3
34 ANGL ANGUL 06:30 06:32 2 3
35 TLHD TALCHER ROAD 06:42 06:45 3 3
36 DNKL DHENKANAL 07:40 07:42 2 3
37 CTC CUTTACK 09:30 09:35 5 3
38 BBS BHUBANESWAR 10:20 10:25 5 3
39 KUR KHURDA ROAD JN 11:10 11:15 5 3
40 SIL SAKHI GOPAL 11:43 11:45 2 3
41 PURI PURI 12:20 Destination 3