Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18420 JYG DBG PURI EXPRESS JAYNAGAR Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 JYG JAYNAGAR Source 04:45 1
2 MBI MADHUBANI 05:35 05:40 5 1
3 SKI SAKRI JN 06:00 06:05 5 1
4 DBG DARBHANGA JN 06:50 07:00 10 1
5 LSI LAHERIA SARAI 07:08 07:10 2 1
6 SPJ SAMASTIPUR JN 08:15 08:20 5 1
7 BJU BARAUNI JN 09:15 09:35 20 1
8 KIUL KIUL JN 10:47 10:52 5 1
9 JAJ JHAJHA 12:08 12:10 2 1
10 JSME JASIDIH JN 12:48 12:56 8 1
11 MDP MADHUPUR JN 13:21 13:25 4 1
12 ASN ASANSOL JN 15:00 15:20 20 1
13 ADRA ADRA JN 16:30 16:45 15 1
14 BQA BANKURA 17:23 17:25 2 1
15 VSU BISHNUPUR 17:44 17:45 1 1
16 MDN MIDNAPORE 18:53 18:55 2 1
17 HIJ HIJILLI 19:44 19:45 1 1
18 BLS BALASORE 21:30 21:35 5 1
19 BHC BHADRAK 22:50 22:52 2 1
20 JJKR JAJPUR K ROAD 23:20 23:21 1 1
21 CTC CUTTACK 00:30 00:35 5 2
22 BBS BHUBANESWAR 01:10 01:15 5 2
23 KUR KHURDA ROAD JN 01:35 01:40 5 2
24 PURI PURI 03:20 Destination 2