Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12312 KALKA MAIL KALKA Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 KLK KALKA Source 23:55 1
2 CNDM CHANDI MANDIR 00:10 00:12 2 2
3 CDG CHANDIGARH 00:25 01:15 45 2
4 UMB AMBALA CANT JN 02:00 02:20 20 2
5 KKDE KURUKSHETRA JN 02:57 02:59 2 2
6 KUN KARNAL 03:26 03:28 2 2
7 PNP PANIPAT JN 03:59 04:01 2 2
8 SMK SAMALKHA 04:14 04:16 2 2
9 GNU GANAUR 04:28 04:30 2 2
10 SNP SONIPAT 04:58 05:00 2 2
11 ANDI ADRSH NGR DELHI 05:38 05:40 2 2
12 SZM SUBZI MANDI 06:01 06:03 2 2
13 DLI DELHI 06:30 07:00 30 2
14 GZB GHAZIABAD 07:48 07:50 2 2
15 KRJ KHURJA JN 08:45 08:50 5 2
16 ALJN ALIGARH JN 09:26 09:31 5 2
17 HRS HATHRAS JN 09:53 09:55 2 2
18 TDL TUNDLA JN 10:45 10:50 5 2
19 FZD FIROZABAD 11:05 11:07 2 2
20 SKB SHIKOHABAD JN 11:31 11:33 2 2
21 ETW ETAWAH 12:13 12:15 2 2
22 PHD PHAPHUND 12:52 12:54 2 2
23 CNB KANPUR CENTRAL 14:20 14:30 10 2
24 FTP FATEHPUR 15:28 15:30 2 2
25 ALD ALLAHABAD JN 17:20 17:30 10 2
26 MZP MIRZAPUR 18:53 18:55 2 2
27 MGS MUGHAL SARAI JN 20:10 20:40 30 2
28 BBU BHABUA ROAD 21:18 21:20 2 2
29 SSM SASARAM 21:52 21:54 2 2
30 DOS DEHRI ON SONE 22:11 22:13 2 2
31 GAYA GAYA JN 23:23 23:28 5 2
32 KQR KODERMA 00:44 00:46 2 3
33 HZD HAZARIBAGH RD 01:23 01:25 2 3
34 PNME PARASNATH 02:01 02:03 2 3
35 GMO NSC BOSE J GOMO 02:33 02:45 12 3
36 DHN DHANBAD JN 03:15 03:25 10 3
37 ASN ASANSOL JN 04:35 04:40 5 3
38 DGR DURGAPUR 05:16 05:20 4 3
39 BWN BARDDHAMAN JN 06:28 06:33 5 3
40 HWH HOWRAH JN 07:55 Destination 3