Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15707 KIR ASR EXPRESS KATIHAR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 KIR KATIHAR JN Source 23:30 1
2 CRR KARAGOLA ROAD 23:51 23:52 1 1
3 KUE KURSELA 00:07 00:08 1 2
4 NNA NAUGACHIA 00:25 00:26 1 2
5 THB THANA BIHPUR JN 00:42 00:43 1 2
6 MNE MANSI JN 01:23 01:24 1 2
7 KGG KHAGARIA JN 01:43 01:44 1 2
8 BGS BEGU SARAI 02:30 02:31 1 2
9 BJU BARAUNI JN 03:10 03:20 10 2
10 SPJ SAMASTIPUR JN 04:17 04:22 5 2
11 KRBP KHUDIRAM B PUSA 04:36 04:37 1 2
12 DOL DHOLI 04:50 04:51 1 2
13 MFP MUZAFFARPUR JN 05:27 05:37 10 2
14 HJP HAJIPUR JN 06:49 06:50 1 2
15 SEE SONPUR JN 07:00 07:10 10 2
16 CI CHHAPRA KACHERI 08:00 08:05 5 2
17 CPR CHHAPRA 08:40 08:50 10 2
18 SV SIWAN 09:40 09:45 5 2
19 DEOS DEORIA SADAR 11:04 11:05 1 2
20 GKP GORAKHPUR JN 12:15 12:35 20 2
21 KLD KHALILABAD 13:12 13:13 1 2
22 BST BASTI 13:40 13:45 5 2
23 MUR MANKAPUR JN 14:34 14:36 2 2
24 GD GONDA JN 15:00 15:05 5 2
25 BBK BARABANKI JN 17:03 17:05 2 2
26 LKO LUCKNOW NR 17:50 18:25 35 2
27 ON UNNAO JN 19:15 19:16 1 2
28 CNB KANPUR CENTRAL 19:50 20:00 10 2
29 ETW ETAWAH 21:37 21:38 1 2
30 FZD FIROZABAD 22:30 22:31 1 2
31 TDL TUNDLA JN 23:10 23:15 5 2
32 HRS HATHRAS JN 23:47 23:48 1 2
33 ALJN ALIGARH JN 00:15 00:20 5 3
34 KRJ KHURJA JN 00:50 00:52 2 3
35 GZB GHAZIABAD 02:05 02:07 2 3
36 DSA DELHI SHAHDARA 02:25 02:26 1 3
37 DLI DELHI 02:50 03:25 35 3
38 SNP SONIPAT 04:12 04:13 1 3
39 PNP PANIPAT JN 04:51 04:53 2 3
40 KUN KARNAL 05:20 05:21 1 3
41 KKDE KURUKSHETRA JN 05:52 05:54 2 3
42 UMB AMBALA CANT JN 06:50 07:00 10 3
43 RPJ RAJPURA JN 07:25 07:27 2 3
44 SIR SIRHIND JN 07:43 07:45 2 3
45 KNN KHANNA 07:59 08:00 1 3
46 LDH LUDHIANA JN 08:45 08:55 10 3
47 PHR PHILLAUR JN 09:19 09:20 1 3
48 PGW PHAGWARA JN 09:39 09:40 1 3
49 JUC JALANDHAR CITY 09:55 10:05 10 3
50 BEAS BEAS 10:53 10:54 1 3
51 ASR AMRITSAR JN 12:30 Destination 3