Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12369 KUMBHA EXPRESS HOWRAH JN Monday,Wednesday,Thursday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 HWH HOWRAH JN Source 13:10 1
2 ASN ASANSOL JN 15:29 15:34 5 1
3 MDP MADHUPUR JN 16:32 16:34 2 1
4 JSME JASIDIH JN 16:58 17:00 2 1
5 JAJ JHAJHA 18:10 18:15 5 1
6 KIUL KIUL JN 18:53 18:55 2 1
7 MKA MOKAMEH JN 19:26 19:28 2 1
8 PNBE PATNA JN 21:00 21:10 10 1
9 BXR BUXAR 22:35 22:37 2 1
10 MGS MUGHAL SARAI JN 00:27 00:47 20 2
11 BSB VARANASI JN 01:35 01:55 20 2
12 SLN SULTANPUR 03:50 03:52 2 2
13 LKO LUCKNOW NR 07:15 07:30 15 2
14 BE BAREILLY 10:58 11:03 5 2
15 MB MORADABAD 12:35 13:05 30 2
16 HW HARIDWAR JN 16:05 Destination 2