Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19665 KURJ UDZ EXP KHAJURAHO Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 KURJ KHAJURAHO Source 09:10 1
2 MBA MAHOBA 10:33 10:35 2 1
3 KLAR KULPAHAR 10:52 10:54 2 1
4 HPP HARPALPUR 11:19 11:21 2 1
5 MRPR MAU RANIPUR 11:38 11:40 2 1
6 JHS JHANSI JN 13:52 14:02 10 1
7 DAA DATIA 14:22 14:24 2 1
8 DBA DABRA 14:48 14:50 2 1
9 GWL GWALIOR 15:45 15:50 5 1
10 MRA MORENA 16:15 16:17 2 1
11 DHO DHAULPUR 16:40 16:42 2 1
12 AGC AGRA CANTT 17:35 17:40 5 1
13 IDH IDGAH AGRA JN 18:08 18:10 2 1
14 AH ACHHNERA JN 18:31 18:33 2 1
15 BTE BHARATPUR JN 18:53 18:55 2 1
16 NBI NADBAI 19:14 19:16 2 1
17 KL KHERLI 19:30 19:32 2 1
18 MURD MANDAWAR M RD 19:48 19:50 2 1
19 BKI BANDIKUI JN 20:52 20:54 2 1
20 DO DAUSA 21:20 21:22 2 1
21 GADJ GANDHINAGAR JPR 22:04 22:06 2 1
22 JP JAIPUR 22:20 22:30 10 1
23 FL PHULERA JN 23:10 23:12 2 1
24 KSG KISHANGARH 23:49 23:51 2 1
25 AII AJMER JN 00:45 00:55 10 2
26 BHL BHILWARA 02:30 02:35 5 2
27 COR CHITTAURGARH 03:55 04:15 20 2
28 MVJ MAVLI JN 05:33 05:35 2 2
29 RPZ RANAPRATAPNAGAR 06:30 06:32 2 2
30 UDZ UDAIPUR CITY 06:45 Destination 2