Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15001 MFP DDN EXPRESS MUZAFFARPUR JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 MFP MUZAFFARPUR JN Source 14:00 1
2 CAA CHAKIA 14:39 14:41 2 1
3 BMKI BAPUDM MOTIHARI 15:24 15:29 5 1
4 SGL SAGAULI JN 15:53 15:58 5 1
5 BTH BETTIAH 16:19 16:20 1 1
6 NKE NARKATIAGANJ JN 17:05 17:10 5 1
7 HIR HARINAGAR 17:25 17:26 1 1
8 BUG BAGAHA 18:00 18:05 5 1
9 SBZ SISWA BAZAR 19:09 19:10 1 1
10 CPJ KAPTANGANJ JN 19:37 19:42 5 1
11 GKP GORAKHPUR JN 20:50 21:10 20 1
12 BST BASTI 22:15 22:20 5 1
13 MUR MANKAPUR JN 23:10 23:12 2 1
14 GD GONDA JN 23:40 23:45 5 1
15 BBK BARABANKI JN 02:03 02:05 2 2
16 LKO LUCKNOW NR 03:00 03:10 10 2
17 HRI HARDOI 04:42 04:43 1 2
18 SPN SHAHJEHANPUR 05:47 05:52 5 2
19 BE BAREILLY 06:47 06:52 5 2
20 RMU RAMPUR 07:42 07:43 1 2
21 MB MORADABAD 08:30 08:40 10 2
22 NBD NAJIBABAD JN 10:02 10:07 5 2
23 LRJ LAKSAR JN 11:07 11:12 5 2
24 HW HARIDWAR JN 11:45 12:00 15 2
25 DDN DEHRADUN 14:00 Destination 2