Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19054 MFP ST EXPRESS MUZAFFARPUR JN Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 MFP MUZAFFARPUR JN Source 19:35 1
2 HJP HAJIPUR JN 20:34 20:35 1 1
3 SEE SONPUR JN 20:45 20:50 5 1
4 CPR CHHAPRA 21:50 21:55 5 1
5 BUI BALLIA 22:55 23:00 5 1
6 MAU MAU JN 00:10 00:25 15 2
7 AMH AZAMGARH 01:05 01:10 5 2
8 SHG SHAHGANJ JN 03:20 03:45 25 2
9 LKO LUCKNOW NR 10:05 10:30 25 2
10 CNB KANPUR CENTRAL 12:05 12:20 15 2
11 TDL TUNDLA JN 15:25 15:30 5 2
12 AGC AGRA CANTT 17:25 17:35 10 2
13 GWL GWALIOR 19:15 19:20 5 2
14 JHS JHANSI JN 21:25 21:35 10 2
15 BINA BINA JN 01:15 01:35 20 3
16 ASKN ASHOK NAGAR 02:54 02:55 1 3
17 GUNA GUNA 03:35 03:45 10 3
18 MKC MAKSI 08:20 08:22 2 3
19 UJN UJJAIN JN 09:00 09:15 15 3
20 RTM RATLAM JN 10:45 11:05 20 3
21 BRC VADODARA JN 15:10 15:20 10 3
22 ST SURAT 17:05 Destination 3