Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18234 NARMADA EXP PSG BILASPUR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 BSP BILASPUR JN Source 09:55 1
2 USL USALAPUR 10:08 10:10 2 1
3 GTK GHUTKU 10:16 10:17 1 1
4 KLTR KALMITAR 10:25 10:26 1 1
5 KGB KARGI ROAD 10:37 10:38 1 1
6 SLKR SALKAROAD 10:47 10:48 1 1
7 BIG BELGAHNA 10:59 11:00 1 1
8 TGQ TENGANMADA 11:09 11:10 1 1
9 KGS KHONGSARA 11:19 11:20 1 1
10 BHTK BHANWAR TONK 11:36 11:37 1 1
11 KOI KHODRI 11:52 11:53 1 1
12 PND PENDRA ROAD 12:15 12:20 5 1
13 HRB HARRI 12:26 12:27 1 1
14 VKR VENKATNAGRA 12:36 12:37 1 1
15 NIQ NIGAURA 12:45 12:46 1 1
16 JTI JAITHARI 12:55 12:56 1 1
17 CLF CHHULHA 13:40 13:05 1 1
18 APR ANUPPUR JN 13:20 13:25 5 1
19 AAL AMLAI 13:34 13:35 1 1
20 BUH BURHAR 13:44 13:45 1 1
21 SNGP SINGHPUR 13:59 14:00 1 1
22 SDL SHAHDOL 14:50 15:00 10 1
23 BRS BIRSINGHPUR 15:34 15:35 1 1
24 NRZB NOWROZABAD 15:43 15:44 1 1
25 KKI KARKELI 15:54 15:55 1 1
26 UMR UMARIA 16:10 16:15 5 1
27 CHD CHANDIA ROAD 16:30 16:31 1 1
28 RPD RUPAUND 16:54 16:55 1 1
29 JLW JHALWARA 17:41 17:42 1 1
30 KTE KATNI 18:25 18:45 20 1
31 NWR NIWAR 18:51 18:52 1 1
32 SNRR SANSARPUR 19:00 19:01 1 1
33 SBD SLEEMANABAD RD 19:09 19:10 1 1
34 DDCE DUNDI 19:19 19:20 1 1
35 SHR SIHORA ROAD 19:30 19:32 2 1
36 GSPR GOSALPUR 19:46 19:47 1 1
37 DOE DEORI 20:02 20:03 1 1
38 ADTL ADHARTAL 20:19 20:20 1 1
39 JBP JABALPUR 20:50 21:00 10 1
40 MML MADAN MAHAL 21:09 21:10 1 1
41 SRID SHRIDHAM 21:45 21:47 2 1
42 NU NARSINGHPUR 22:26 22:27 1 1
43 KY KARELI 22:44 22:45 1 1
44 GAR GADARWARA 23:06 23:07 1 1
45 SCKR SALICHAUKA ROAD 23:16 23:17 1 1
46 PPI PIPARIYA 00:02 00:04 2 2
47 SGP SOHAGPUR 00:20 00:21 1 2
48 BGTA BAGRA TAWA 00:57 00:58 1 2
49 ET ITARSI JN 01:50 02:05 15 2
50 HBD HOSHANGABAD 02:24 02:25 1 2
51 ODG OBAIDULLA GANJ 03:09 03:10 1 2
52 MDDP MANDI DIP 03:24 03:25 1 2
53 HBJ HABIBGANJ 03:43 03:44 1 2
54 BPL BHOPAL JN 04:15 04:25 10 2
55 BIH BAIRAGARH 04:46 04:47 1 2
56 SEH SEHORE 05:12 05:13 1 2
57 KPP KALAPIPAL 05:38 05:39 1 2
58 SJP SHUJALPUR 05:52 05:53 1 2
59 AKD AKODIA 06:06 06:07 1 2
60 KSH KALI SINDH 06:22 06:23 1 2
61 BCH BERCHHA 06:35 06:36 1 2
62 MKC MAKSI 06:57 06:59 2 2
63 TAN TARANA ROAD 07:08 07:09 1 2
64 UJN UJJAIN JN 08:10 08:30 20 2
65 VRG VIKRAMNAGAR 08:44 08:45 1 2
66 KDHA KARCHHA 09:15 09:16 1 2
67 UDM UNDASA MADHAWPU 09:29 09:30 1 2
68 NRGR NARANJIPUR 09:35 09:36 1 2
69 DWX DEWAS 09:50 09:52 2 2
70 BLAX BARLAI 10:18 10:19 1 2
71 MGG MANGLIYA GAON 10:36 10:37 1 2
72 LMNR LAKSHMIBAI NGR 10:50 10:51 1 2
73 INDB INDORE JN BG 11:00 Destination 2