Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
14003 NFK NDLS EXPRESS MALDA TOWN Tuesday,Saturday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 MLDT MALDA TOWN Source 09:05 1
2 NFK NEW FARAKKA JN 09:40 09:45 5 1
3 BHW BARHARWA JN 10:22 10:24 2 1
4 SBG SAHIBGANJ JN 11:28 11:38 10 1
5 BGP BHAGALPUR 13:00 13:05 5 1
6 JMP JAMALPUR JN 14:02 14:07 5 1
7 AHA ABHAIPUR 14:26 14:27 1 1
8 KIUL KIUL JN 15:15 15:20 5 1
9 PNBE PATNA JN 18:10 18:20 10 1
10 ARA ARA 19:20 19:22 2 1
11 BXR BUXAR 20:22 20:24 2 1
12 MGS MUGHAL SARAI JN 23:02 23:12 10 1
13 BSB VARANASI JN 23:48 23:58 10 1
14 PBH PARTAPGARH JN 01:45 01:50 5 2
15 AME AMETHI 02:19 02:20 1 2
16 RBL RAE BARELI JN 03:14 03:16 2 2
17 LKO LUCKNOW NR 05:40 05:50 10 2
18 BE BAREILLY 09:53 09:58 5 2
19 MB MORADABAD 11:30 11:40 10 2
20 GZB GHAZIABAD 13:54 13:56 2 2
21 NDLS NEW DELHI 14:40 Destination 2