Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
22905 OKHA HOWRAH EXP OKHA Wednesday,Thursday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 OKHA OKHA Source 05:25 1
2 DWK DWARKA 05:53 05:55 2 1
3 KMBL KHAMBHALIYA 07:25 07:27 2 1
4 JAM JAMNAGAR 08:13 08:15 2 1
5 HAPA HAPA 08:40 08:49 9 1
6 RJT RAJKOT JN 11:30 11:35 5 1
7 SUNR SURENDRANAGAR 13:34 13:36 2 1
8 VG VIRAMGAM JN 14:42 14:44 2 1
9 ADI AHMEDABAD JN 15:55 16:15 20 1
10 ST SURAT 19:55 20:05 10 1
11 NDB NANDURBAR 22:50 22:55 5 1
12 BSL BHUSAVAL JN 03:05 03:15 10 2
13 AK AKOLA JN 05:00 05:05 5 2
14 BD BADNERA JN 06:55 07:00 5 2
15 NGP NAGPUR 09:50 10:00 10 2
16 G GONDIA JN 11:36 11:38 2 2
17 RJN RAJ NANDGAON 12:53 12:55 2 2
18 DURG DURG 13:38 13:43 5 2
19 R RAIPUR JN 14:20 14:30 10 2
20 BYT BHATAPARA 15:18 15:20 2 2
21 BSP BILASPUR JN 16:10 16:25 15 2
22 CPH CHAMPA 17:09 17:11 2 2
23 RIG RAIGARH 18:02 18:04 2 2
24 JSG JHARSUGUDA JN 19:23 19:25 2 2
25 ROU ROURKELA 20:24 20:56 32 2
26 CKP CHAKRADHARPUR 22:15 22:20 5 2
27 TATA TATANAGAR JN 23:28 23:35 7 2
28 KGP KHARAGPUR JN 01:25 01:30 5 3
29 HWH HOWRAH JN 03:35 Destination 3