Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
13237 PNBE KOTA EXPRESS PATNA JN Tuesday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 PNBE PATNA JN Source 11:50 1
2 DNR DANAPUR 12:06 12:08 2 1
3 ARA ARA 12:38 12:40 2 1
4 BXR BUXAR 13:32 13:34 2 1
5 ZNA ZAMANIA 14:11 14:12 1 1
6 MGS MUGHAL SARAI JN 15:35 15:45 10 1
7 BSB VARANASI JN 16:25 16:40 15 1
8 JNU JAUNPUR JN 17:31 17:32 1 1
9 SHG SHAHGANJ JN 18:23 18:25 2 1
10 ABP AKBARPUR 19:09 19:11 2 1
11 AY AYODHYA 19:54 19:55 1 1
12 FD FAIZABAD JN 20:19 20:23 4 1
13 LKO LUCKNOW NR 23:20 23:55 35 1
14 CNB KANPUR CENTRAL 01:25 01:32 7 2
15 TDL TUNDLA JN 04:20 04:25 5 2
16 RKM RAJA KI MANDI 05:24 05:25 1 2
17 AGC AGRA CANTT 05:45 06:15 30 2
18 MTJ MATHURA JN 07:20 07:55 35 2
19 BTE BHARATPUR JN 08:24 08:25 1 2
20 BXN BAYANA JN 08:55 08:56 1 2
21 HAN HINDAUN CITY 09:21 09:22 1 2
22 GGC GANGAPUR CITY 10:04 10:05 1 2
23 NNW NRYNPUR TATWAR 10:23 10:25 2 2
24 SWM SAWAI MADHOPUR 11:06 11:08 2 2
25 IDG INDARGARH 11:35 11:36 1 2
26 KOTA KOTA JN 12:55 Destination 2