Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
11090 PUNE JODHPUR EXPRESS PUNE JN Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 PUNE PUNE JN Source 19:50 1
2 LNL LONAVALA 20:43 20:45 2 1
3 KJT KARJAT 21:28 21:30 2 1
4 KYN KALYAN JN 22:20 22:25 5 1
5 BIRD BHIWANDI ROAD 22:48 22:50 2 1
6 BSR VASAI ROAD 23:45 23:50 5 1
7 DRD DAHANU ROAD 01:08 01:10 2 2
8 VAPI VAPI 01:44 01:46 2 2
9 BL VALSAD 02:11 02:13 2 2
10 NVS NAVSARI 03:02 03:04 2 2
11 ST SURAT 03:50 03:55 5 2
12 BH BHARUCH JN 04:42 04:44 2 2
13 BRC VADODARA JN 05:45 05:50 5 2
14 ANND ANAND JN 06:24 06:26 2 2
15 ND NADIAD JN 06:44 06:46 2 2
16 MAN MANINAGAR 07:26 07:28 2 2
17 ADI AHMEDABAD JN 07:45 08:05 20 2
18 SBI SABARMATI JN 08:20 08:22 2 2
19 MSH MAHESANA JN 09:46 09:48 2 2
20 PNU PALANPUR JN 11:18 11:20 2 2
21 ABR ABU ROAD 12:25 12:35 10 2
22 FA FALNA 14:08 14:10 2 2
23 MJ MARWAR JN 15:15 15:20 5 2
24 PMY PALI MARWAR 15:42 15:44 2 2
25 LUNI LUNI JN 16:20 16:23 3 2
26 BGKT BHAGAT KI KOTHI 16:55 16:57 2 2
27 JU JODHPUR JN 17:10 Destination 2