Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
12715 SACHKHAND EXP H SAHIB NANDED Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 NED H SAHIB NANDED Source 09:30 1
2 PAU PURNA JN 10:00 10:02 2 1
3 PBN PARBHANI JN 10:35 10:37 2 1
4 J JALNA 12:13 12:15 2 1
5 AWB AURANGABAD 13:35 13:40 5 1
6 MMR MANMAD JN 15:50 15:55 5 1
7 JL JALGAON JN 17:53 17:55 2 1
8 BSL BHUSAVAL JN 18:20 18:35 15 1
9 BAU BURHANPUR 19:18 19:20 2 1
10 KNW KHANDWA 21:00 21:05 5 1
11 ET ITARSI JN 23:10 23:15 5 1
12 BPL BHOPAL JN 00:50 00:55 5 2
13 BINA BINA JN 02:46 02:48 2 2
14 LAR LALITPUR 03:40 03:42 2 2
15 JHS JHANSI JN 04:55 05:05 10 2
16 DBA DABRA 05:43 05:44 1 2
17 GWL GWALIOR 06:25 06:26 1 2
18 MRA MORENA 06:58 07:00 2 2
19 DHO DHAULPUR 07:24 07:25 1 2
20 AGC AGRA CANTT 08:35 08:40 5 2
21 MTJ MATHURA JN 09:28 09:30 2 2
22 FDB FARIDABAD 11:17 11:18 1 2
23 NZM HAZRAT NIZAMUDDIN 11:45 11:47 2 2
24 NDLS NEW DELHI 12:10 12:30 20 2
25 PNP PANIPAT JN 13:52 13:54 2 2
26 KUN KARNAL 14:21 14:22 1 2
27 KKDE KURUKSHETRA JN 14:51 14:53 2 2
28 UMB AMBALA CANT JN 15:40 15:45 5 2
29 RPJ RAJPURA JN 16:14 16:15 1 2
30 SIR SIRHIND JN 16:38 16:40 2 2
31 KNN KHANNA 16:54 16:56 2 2
32 LDH LUDHIANA JN 17:40 17:45 5 2
33 PGW PHAGWARA JN 18:25 18:26 1 2
34 JUC JALANDHAR CITY 18:50 18:55 5 2
35 BEAS BEAS 19:33 19:34 1 2
36 ASR AMRITSAR JN 20:20 Destination 2