Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
17037 SC BKN EXP SECUNDERABAD JN Tuesday,Wednesday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 SC SECUNDERABAD JN Source 23:20 1
2 KZJ KAZIPET JN 01:48 01:50 2 2
3 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 04:08 04:10 2 2
4 BPQ BALHARSHAH 05:40 05:50 10 2
5 CD CHANDRAPUR 06:09 06:12 3 2
6 WR WARDHA JN 08:00 08:05 5 2
7 BD BADNERA JN 09:45 09:50 5 2
8 AK AKOLA JN 10:40 10:45 5 2
9 SEG SHEGAON 11:14 11:15 1 2
10 MKU MALKAPUR 11:48 11:50 2 2
11 BSL BHUSAVAL JN 12:50 13:00 10 2
12 JL JALGAON JN 13:55 14:00 5 2
13 AN AMALNER 15:25 15:27 2 2
14 NDB NANDURBAR 17:25 17:30 5 2
15 ST SURAT 21:17 21:22 5 2
16 ADI AHMEDABAD JN 00:50 01:00 10 3
17 MSH MAHESANA JN 03:01 03:02 1 3
18 PNU PALANPUR JN 04:59 05:00 1 3
19 ABR ABU ROAD 05:55 06:05 10 3
20 MJ MARWAR JN 09:05 09:08 3 3
21 PMY PALI MARWAR 09:30 09:32 2 3
22 LUNI LUNI JN 10:13 10:18 5 3
23 JU JODHPUR JN 10:50 11:00 10 3
24 MTD MERTA ROAD JN 12:58 13:03 5 3
25 NGO NAGAUR 14:20 14:21 1 3
26 NOK NOKHA 15:22 15:23 1 3
27 BKN BIKANER JN 17:00 Destination 3