Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19714 SC JP EXP SECUNDERABAD JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 SC SECUNDERABAD JN Source 22:00 1
2 MED MEDCHAL 22:55 22:56 1 1
3 KMC KAMAREDDI 00:13 00:15 2 2
4 NZB NIZAMABAD 01:10 01:15 5 2
5 MUE MUDKHED 02:58 03:00 2 2
6 NED H SAHIB NANDED 03:35 03:40 5 2
7 PAU PURNA JN 04:20 04:30 10 2
8 HNL HINGOLI DECCAN 05:34 05:35 1 2
9 WHM WASHIM 06:19 06:20 1 2
10 AK AKOLA JN 08:10 08:20 10 2
11 MZR MURTAJAPUR 08:57 08:59 2 2
12 BD BADNERA JN 09:30 09:35 5 2
13 NAVI NEW AMRAVATI 09:45 09:50 5 2
14 CNDB CHANDUR BAZAR 10:30 10:35 5 2
15 NRKR NARKHER 11:58 12:00 2 2
16 AMLA AMLA JN 12:35 12:37 2 2
17 BZU BETUL 14:14 14:15 1 2
18 ET ITARSI JN 15:55 16:00 5 2
19 HBJ HABIBGANJ 17:23 17:25 3 2
20 BPL BHOPAL JN 17:50 18:05 15 2
21 SEH SEHORE 18:57 18:58 1 2
22 SJP SHUJALPUR 19:32 19:33 1 2
23 BCH BERCHHA 20:05 20:06 1 2
24 UJN UJJAIN JN 21:25 21:35 10 2
25 NAD NAGDA JN 22:45 23:10 25 2
26 RMA RAMGANJ MANDI 00:53 00:55 2 3
27 KOTA KOTA JN 01:45 01:55 10 3
28 SWM SAWAI MADHOPUR 03:40 04:00 20 3
29 BNLW BANSTHALI NIWAI 04:45 04:47 2 3
30 DPA DURGAPURA 05:50 05:51 1 3
31 JP JAIPUR 06:15 Destination 3