Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
13133 SDAH BSB EXP SEALDAH Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 SDAH SEALDAH Source 21:15 1
2 BNXR BIDHAN NAGAR 21:23 21:24 1 1
3 DAKE DAKHINESWAR 21:39 21:40 1 1
4 BWN BARDDHAMAN JN 22:57 23:02 5 1
5 GKH GUSKARA 23:35 23:36 1 1
6 BHP BOLPUR S NIKTN 00:01 00:06 5 2
7 PNE PRANTIK 00:14 00:15 1 2
8 AMP AHMADPUR JN 00:31 00:32 1 2
9 SNT SAINTHIA 00:47 00:48 1 2
10 RPH RAMPUR HAT 01:16 01:21 5 2
11 NHT NALHATI JN 01:38 01:40 2 2
12 MRR MURARAI 01:54 01:55 1 2
13 RJG RAJGRAM 02:20 02:21 1 2
14 PKR PAKUR 02:34 02:35 1 2
15 KLP KOTALPUKUR 02:57 02:58 1 2
16 BHW BARHARWA JN 03:21 03:26 5 2
17 TPH TINPAHAR JN 03:39 03:40 1 2
18 TLJ TALJHARI 03:50 03:51 1 2
19 SLJ SAKRIGALI JN 04:09 04:10 1 2
20 SBG SAHIBGANJ JN 04:30 04:38 8 2
21 MZC MIRZA CHEUKI 04:52 04:53 1 2
22 PPT PIRPAINTI 05:03 05:04 1 2
23 SVRP SHIVANARAYANPUR 05:16 05:17 1 2
24 BKSL BIKRAM SHILA 05:26 05:27 1 2
25 CLG KAHALGAON 05:47 05:48 1 2
26 EKC EKCHARI 05:56 05:57 1 2
27 GGA GHOGA 06:05 06:06 1 2
28 SBO SABAUR 06:22 06:23 1 2
29 BGP BHAGALPUR 06:36 06:51 15 2
30 NAT NATHNAGAR 06:58 06:59 1 2
31 MPY MURARPUR 07:07 07:08 1 2
32 AKN AKBARNAGAR 07:16 07:17 1 2
33 SGG SULTANGANJ 07:28 07:29 1 2
34 BUP BARIARPUR 07:53 07:54 1 2
35 RPUR RATANPUR 08:02 08:03 1 2
36 JMP JAMALPUR JN 08:20 08:35 15 2
37 DRTP DASHARATHPUR 08:45 08:46 1 2
38 DRH DHARHARA 08:54 08:55 1 2
39 AHA ABHAIPUR 09:07 09:08 1 2
40 KJH KAJRA 09:18 09:19 1 2
41 KIUL KIUL JN 10:22 10:30 8 2
42 LKR LUCKEESARAI JN 10:37 10:38 1 2
43 BRYA BARHIYA 10:56 10:57 2 2
44 HTZ HATHIDAH JN 11:06 11:07 1 2
45 MKA MOKAMEH JN 11:19 11:21 2 2
46 MOR MOR 11:27 11:28 1 2
47 PHK PUNARAKH 11:37 11:38 1 2
48 BARH BARH 11:48 11:49 1 2
49 ATL ATHMAL GOLA 11:58 11:59 1 2
50 BKP BAKHTIYARPUR JN 12:10 12:12 2 2
51 KWO KARAUTA 12:19 12:20 1 2
52 KOO KHUSROPUR 12:28 12:29 1 2
53 HDE HARDAS BIGHA 12:36 12:37 1 2
54 FUT FATWA 13:07 13:08 1 2
55 PNC PATNA SAHEB 13:44 13:45 1 2
56 RJPB RJNDR NGR BIHAR 14:10 14:12 2 2
57 PNBE PATNA JN 14:20 14:30 2 2
58 PWS PHULWARI SHARIF 14:41 14:42 1 2
59 DNR DANAPUR 14:50 15:00 10 2
60 SDE SADISOPUR 15:13 15:14 1 2
61 BTA BIHTA 15:20 15:21 1 2
62 KWR KOELWAR 15:34 15:35 1 2
63 KUA KULHARIA 15:42 15:43 1 2
64 ARA ARA 15:58 16:03 5 2
65 KRS KARISATH 16:12 16:13 1 2
66 BEA BIHIYA 16:23 16:24 1 2
67 BYN BANAHI 16:31 16:32 1 2
68 RPR RAGHUNATHPUR 16:41 16:42 1 2
69 DURE DUMRAON 16:55 16:56 1 2
70 BXR BUXAR 17:17 17:22 5 2
71 CSA CHAUSA 17:31 17:32 1 2
72 GMR GAHMAR 17:45 17:46 1 2
73 BWH BHADAURA 17:54 17:55 1 2
74 DLN DILDARNAGAR JN 18:05 18:10 5 2
75 ZNA ZAMANIA 18:21 18:22 1 2
76 SLD SAKALDIHA 19:40 19:41 1 2
77 MGS MUGHAL SARAI JN 20:40 20:50 20 2
78 BSB VARANASI JN 21:40 Destination 2