Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
22602 SNSI CHENNAI EXPRESS SAINAGAR SHIRDI Friday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 SNSI SAINAGAR SHIRDI Source 08:25 1
2 PB PUNTAMBA 08:45 09:00 15 1
3 ANG AHMADNAGAR 10:27 10:30 3 1
4 DD DAUND JN 12:15 12:20 5 1
5 SUR SOLAPUR JN 15:05 15:15 10 1
6 GR GULBARGA 16:53 16:55 2 1
7 WADI WADI 18:05 18:10 5 1
8 RC RAICHUR 19:28 19:30 2 1
9 MALM MANTHRALAYAM ROAD 20:03 20:05 2 1
10 AD ADONI 20:46 20:48 2 1
11 GTL GUNTAKAL JN 21:40 21:45 5 1
12 ATP ANANTAPUR 23:28 23:30 2 1
13 DMM DHARMAVARAM JN 00:54 01:00 6 2
14 SSPN SAI P NILAYAM 01:26 01:28 2 2
15 HUP HINDUPUR 02:18 02:20 2 2
16 YNK YELHANKA JN 03:33 03:35 2 2
17 KJM KRISHNARAJAPURM 03:53 03:55 2 2
18 MLO MALUR 04:25 04:26 1 2
19 BWT BANGARAPET 04:43 04:45 2 2
20 JTJ JOLARPETTAI 06:13 06:15 2 2
21 KPD KATPADI JN 07:23 07:25 2 2
22 AJJ ARAKKONAM 08:13 08:15 2 2
23 PER PERAMBUR 09:03 09:05 2 2
24 MAS CHENNAI CENTRAL 09:40 Destination 2