Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18181 TATA CPR EXPRESS TATANAGAR JN Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 TATA TATANAGAR JN Source 21:35 1
2 ADTP ADITYAPUR 21:46 21:47 1 1
3 KND KANDRA 22:12 22:13 1 1
4 CNI CHANDIL JN 22:43 22:45 2 1
5 BBM BARABHUM 23:02 23:03 1 1
6 PRR PURULIA JN 23:35 23:40 5 1
7 ANR ANARA 00:04 00:05 1 2
8 JOC JOYCHANDI PAHAR 00:27 00:28 1 2
9 BURN BURNPUR 01:07 01:08 1 2
10 ASN ASANSOL JN 01:35 02:05 30 2
11 CRJ CHITTARANJAN 02:29 02:30 1 2
12 MDP MADHUPUR JN 03:09 03:13 4 2
13 JSME JASIDIH JN 03:40 03:45 5 2
14 JAJ JHAJHA 05:10 05:20 10 2
15 GHR GIDHAUR 05:31 05:32 1 2
16 JMU JAMUI 05:45 05:46 1 2
17 MNP MANANPUR 06:00 06:01 1 2
18 KIUL KIUL JN 06:17 06:22 5 2
19 BRYA BARHIYA 06:39 06:40 1 2
20 HTZ HATHIDAH JN 07:15 07:16 1 2
21 BJU BARAUNI JN 08:25 09:15 50 2
22 TGA TEGHRA 09:27 09:28 1 2
23 BCA BACHWARA JN 09:41 09:42 1 2
24 DSS DALSINGH SARAI 10:05 10:06 1 2
25 NANZ NAZIRGANJ 10:19 10:20 1 2
26 UJP UJIARPUR 10:36 10:37 1 2
27 SPJ SAMASTIPUR JN 10:55 11:18 23 2
28 KPGM KARPURIGRAM 11:28 11:29 1 2
29 KRPB KHUDIRAM B PUSA 11:37 11:38 1 2
30 DOL DHOLI 11:51 11:52 1 2
31 MFP MUZAFFARPUR JN 12:23 12:33 10 2
32 GRL GORAUL 13:00 13:01 1 2
33 BNR BHAGWANPUR 13:14 13:15 1 2
34 HJP HAJIPUR JN 14:26 14:27 1 2
35 SEE SONPUR JN 14:48 14:58 10 2
36 DGA DIGHWARA 15:18 15:19 1 2
37 CPR CHHAPRA 16:20 Destination 2