Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
19666 UDZ KURJ EXP UDAIPUR CITY Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday,Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 UDZ UDAIPUR CITY Source 22:20 1
2 RPZ RANAPRATAPNAGAR 22:25 22:27 2 1
3 MVJ MAVLI JN 23:04 23:06 2 1
4 COR CHITTAURGARH 00:15 00:35 20 2
5 BHL BHILWARA 01:20 01:25 5 2
6 AII AJMER JN 03:40 03:50 10 2
7 KSG KISHANGARH 04:19 04:21 2 2
8 FL PHULERA JN 05:01 05:03 2 2
9 JP JAIPUR 06:00 06:15 15 2
10 GADJ GANDHINAGAR JPR 06:23 06:25 2 2
11 DO DAUSA 07:04 07:06 2 2
12 BKI BANDIKUI JN 07:45 07:47 2 2
13 MURD MANDAWAR M RD 08:09 08:11 2 2
14 KL KHERLI 08:27 08:29 2 2
15 NBI NADBAI 08:44 08:46 2 2
16 BTE BHARATPUR JN 09:10 09:12 2 2
17 AH ACHHNERA JN 09:36 09:38 2 2
18 IDH IDGAH AGRA JN 10:48 10:50 2 2
19 AGC AGRA CANTT 11:00 11:05 5 2
20 DHO DHAULPUR 11:40 11:42 2 2
21 MRA MORENA 12:05 12:07 2 2
22 GWL GWALIOR 12:40 12:45 5 2
23 DBA DABRA 13:18 13:20 2 2
24 DAA DATIA 13:46 13:48 2 2
25 JHS JHANSI JN 14:25 14:35 10 2
26 MRPR MAU RANIPUR 15:41 15:43 2 2
27 HPP HARPALPUR 16:01 16:03 2 2
28 KLAR KULPAHAR 16:29 16:31 2 2
29 MBA MAHOBA 17:43 17:45 2 2
30 KURJ KHAJURAHO 19:30 Destination 2